Daily Archives

12 listopada 2014

Szkolenie ORA w dniu 15.11.2014

By ,

W dniu 15 listopada 2014 r. (sobota, w godz. 9.30 – 14.00) w siedzibie Szczecińskiej Izby Adwokackiej przy Placu Batorego 3 odbędzie się szkolenie zawodowe adwokatów.

Temat szkolenia: Marketing usług prawniczych – nowe czasy, nowe wyzwania. Skuteczne metody pozyskiwania nowych klientów i zleceń.

Wykładowca: prof. nadzw. dr hab. Ryszard Sowiński – doradca kancelarii prawnych w dziedzinie strategii, marketingu i zarządzania, związany z branżą usług prawnych od 15 lat.

Poniżej zamieszczamy krótki opis szkolenia, przygotowany przez wykładowcę:

WPROWADZENIE

Rynek usług prawniczych zmienił się w ostatnich dziesięciu latach radykalnie. Liczba adwokatów i radców prawnych zwiększyła się prawie dwukrotnie a w kolejnych 3 latach przybędzie jeszcze prawie 30% prawników z uprawnieniami. Przyszłość niesie prawnikom wiele nowych wyzwań – rozwój technologii, powszechny dostęp do wiedzy zmienia sposób, w jaki klienci korzystają z naszych usług. W nowej sytuacji rynkowej pozyskiwanie nowych klientów i zleceń staje się prawdziwym wyzwaniem.

• Pytania, na które odpowiemy podczas szkolenia
  • Rosnąca konkurencja i zmiany technologiczne – 8 wyzwań dla adwokatów na najbliższe lata.
  • Ogólny profil czy specjalizacja? Jak określić profil kancelarii i zbudować skuteczną strategię działalności.
  • Promocja jest potrzebna ale nie gwarantuje sukcesu. Narzędzia promocji usług prawniczych i ich skuteczność.
  • Najlepsze efekty przynosi profesjonalna sprzedaż. Przebieg i organizacja procesu sprzedaży usług prawniczych.
  • Kalendarz i notatnik już nie wystarczą. Oprogramowanie wspierające sprzedaż.
  • Dyskusja.

Prowadzący: Szkolenie poprowadzi prof. Ryszard Sowiński, autor bloga NowoczesnaKancelaria.pl, wspólnik w spółce Naveo Sowiński i Sęk sp. j. – wyspecjalizowanej w doradztwie biznesowym dla prawników.

Serdecznie zapraszam
Piotr Dobrołowicz
Komisja Doskonalenia Zawodowego ORA w Szczecinie

Zgłoszenia radców prawnych na szkolenia organizowane przez ORA przyjmuje Sekretariat OIRP drogą mailową na adres: sekretariat@oirp.szczecin.pl

Opłata za udział w jednym szkoleniu wynosi 45,- zł i należy ją uiszczać na rachunek OIRP w Szczecinie, a dowód przelewu załączać do zgłoszenia.