Menu

Ogłoszenia

Oferta współpracy dla osób, które zdały egzamin zawodowy

Dodana przez | , | Brak komentarzy

Kancelaria Radców Prawnych „Rosicki, Grudziński & Co.” nawiąże współpracę z osobami, które z wynikiem pozytywnym zdały egzamin zawodowy w 2018 roku.

Oferta kierowana jest do osób zainteresowanych długofalową współpracą, cechujących się odpowiedzialnością i dużą samodzielnością w prowadzeniu powierzonych spraw. Warunki współpracy będą ustalane indywidualnie na podstawie rozmowy z wybranymi kandydatami.

Zgłoszenia, w postaci krótkiej wiadomości wraz z załączonym CV, prosimy wysyłać pocztą e-mail na adres: rekrutacja@rgcolegal.com

Kancelaria zastrzega sobie prawo do odpowiedzi jedynie na wybrane zgłoszenia.

Praca w Delegaturze CBA w Szczecinie

Dodana przez | , | Brak komentarzy

Delegatura CBA w Szczecinie poszukuje kandydatów do służby, którzy są absolwentami studiów prawniczych, magisterskich, specjalizujących się w prawie karnym, cywilnym lub handlowym.

Kryteria:
wykształcenie wyższe magisterskie – preferujemy wykształcenie w zakresie prawa karnego, cywilnego i handlowego (mile widziana aplikacja radcowska), zdolność umiejętnego wykorzystywania wiedzy i doświadczenia zawodowego, duży potencjał intelektualny, otwarty umysł, uczciwość i poczucie odpowiedzialności oraz dyspozycyjność.

Przyszłym funkcjonariuszom CBA oferujemy:
możliwość rzeczywistego wykorzystania nabytej wiedzy i umiejętności, uczestnictwo w tworzeniu nowoczesnej służby specjalnej, kontynuowanie rozwoju zawodowego, stabilne i korzystne warunki finansowe adekwatne do kompetencji i zaangażowania.

Osoby zainteresowane naszą ofertą prosimy o przesłanie aplikacji (CV, list motywacyjny, dwa zdjęcia, kwestionariusz osobowy http://bip.cba.gov.pl/download/2/4866/kwestionariuszosobowy.pdf) na adres: Delegatura CBA w Szczecinie, ul. Żołnierska 4d, 71-210 Szczecin.

 

Propozycja wspólnego najmu pomieszczenia biurowego

Dodana przez | | Brak komentarzy

Kancelaria Radców Prawnych Grupa Legato i Kancelaria AMAR uprzejmie informuje, że ma wolne miejsca w pokoju przez siebie wynajmowanym.

Kancelaria wynajmuje pokój nr 212 w biurowcu JEDYNKA SA w Szczecinie, przy  ul. Bohaterów Warszawy 34. Dużo miejsca na parkowanie samochodów własnych i klientów, w okolicach stacji benzynowej CIRCLE K (kiedyś Statoil) na Turzynie.
Dotychczas z pokoju korzystały 4 osoby, które uzgodniły sposób wspólnego korzystania z pokoju, aby sobie nie przeszkadzać, a mieć możliwość  spokojnej pracy bądź umówienia się z klientem, oraz podawać adres  biura jako adres do doręczeń dla poczty, sądów i urzędów.
Jeden z kolegów wyprowadza się do odległej dzielnicy i rezygnuje z biura. Za miesiąc z tego samego powodu wyprowadzi się jeszcze koleżanka. W związku z czym są dwa miejsca wolne.

Czynsz miesięczny dzielony na czterech współnajemców wynosił 210 zł netto + opłata za energię, co drugi miesiąc ok. 30 zł. W przypadku podziału na 3 części – koszt będzie wynosił ok. 300 zł. Pokój jest umeblowany, ale jest możliwość wstawienia swojego biurka (od marca) bądź regału na akta/książki.

Współnajemcy chętni do korzystania z pokoju za  zasadach dotychczasowych lub wspólnie wynegocjowanych proszeni są o kontakt tel. 501-72-15-15 albo mail: jerzy.rawski@amar.pljerzy.rawski.acer@gmail.com lub A.Nowosad@grupalegato.pl.

 

OFERTA PRACY DLA RADCY PRAWNEGO

Dodana przez | | Brak komentarzy

Kancelaria Radcy Prawnego Pawła Majewskiego poszukuje dla swojego klienta niemieckiej spółki działającej w branży meblowej – radcy prawnego, który przejmie większą część bieżącej obsługi prawnej klienta w charakterze tzw. in-house lawyera.

Obsługa klienta wymaga bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego oraz dyspozycyjności.

Kontakt: biuro@majewski-kancelaria.pl

Lista tymczasowych pełnomocników szczególnych w postępowaniu podatkowym

Dodana przez | , | Brak komentarzy

Koleżanki i Koledzy,

Komisja ds. Wykonywania Zawodu uprzejmie informuje, że wychodząc naprzeciw potencjalnej potrzebie związanej z instytucją tymczasowego pełnomocnika szczególnego opisanej w art. 138l – 138o ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017r. poz 201 z późn. zm.) Rada OIRP w Szczecinie podjęła uchwałę nr 512/X/2017r. w sprawie listy radców prawnych wyrażających zgodę na wyznaczanie jako tymczasowy pełnomocnik szczególny, o którym mowa w ustawie ordynacja podatkowa.

Stosownie do treści uchwały w naszej Izbie prowadzona jest lista radców prawnych, którzy wyrażają zgodę na wskazywanie do pełnienia tej funkcji poza kolejnością. Intencją uchwały jest stworzenie sytuacji, w której sprawy z urzędu oparte o ordynację podatkową trafiały będą do radców prawnych zainteresowanych lub specjalizujących się w tej tematyce.

Jedynie dla przypomnienia informacyjnie podajemy, że tymczasowy pełnomocnik szczególny może zostać powołany:
1. w sprawie niecierpiącej zwłoki dla osoby nieobecnej do działania do czasu wyznaczenia przez sąd kuratora dla osoby nieobecnej;
2. w przypadku niemożności wszczęcia postępowania lub prowadzenia postępowania wobec osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej z powodu braku powołanych do tego organów lub niemożności ustalenia adresu siedziby, miejsca prowadzenia działalności lub miejsca zamieszkania osób upoważnionych do reprezentowania jej spraw – do działania do czasu wyznaczenia kuratora przez sąd.

W konsekwencji powyższego uprzejmie informujemy o zaistniałej możliwości zgłaszania się przez zainteresowanych radców prawnych celem uzyskania wpisu na listę.

Z wyrazami szacunku
Jakub Cieślicki
Przewodniczący Komisji ds wykonywania zawodu