Menu

Ogłoszenia

OFERTA PRACY DLA RADCY PRAWNEGO

Dodana przez | | Brak komentarzy

Kancelaria Radcy Prawnego Pawła Majewskiego poszukuje dla swojego klienta niemieckiej spółki działającej w branży meblowej – radcy prawnego, który przejmie większą część bieżącej obsługi prawnej klienta w charakterze tzw. in-house lawyera.

Obsługa klienta wymaga bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego oraz dyspozycyjności.

Kontakt: biuro@majewski-kancelaria.pl

Lista tymczasowych pełnomocników szczególnych w postępowaniu podatkowym

Dodana przez | , | Brak komentarzy

Koleżanki i Koledzy,

Komisja ds. Wykonywania Zawodu uprzejmie informuje, że wychodząc naprzeciw potencjalnej potrzebie związanej z instytucją tymczasowego pełnomocnika szczególnego opisanej w art. 138l – 138o ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017r. poz 201 z późn. zm.) Rada OIRP w Szczecinie podjęła uchwałę nr 512/X/2017r. w sprawie listy radców prawnych wyrażających zgodę na wyznaczanie jako tymczasowy pełnomocnik szczególny, o którym mowa w ustawie ordynacja podatkowa.

Stosownie do treści uchwały w naszej Izbie prowadzona jest lista radców prawnych, którzy wyrażają zgodę na wskazywanie do pełnienia tej funkcji poza kolejnością. Intencją uchwały jest stworzenie sytuacji, w której sprawy z urzędu oparte o ordynację podatkową trafiały będą do radców prawnych zainteresowanych lub specjalizujących się w tej tematyce.

Jedynie dla przypomnienia informacyjnie podajemy, że tymczasowy pełnomocnik szczególny może zostać powołany:
1. w sprawie niecierpiącej zwłoki dla osoby nieobecnej do działania do czasu wyznaczenia przez sąd kuratora dla osoby nieobecnej;
2. w przypadku niemożności wszczęcia postępowania lub prowadzenia postępowania wobec osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej z powodu braku powołanych do tego organów lub niemożności ustalenia adresu siedziby, miejsca prowadzenia działalności lub miejsca zamieszkania osób upoważnionych do reprezentowania jej spraw – do działania do czasu wyznaczenia kuratora przez sąd.

W konsekwencji powyższego uprzejmie informujemy o zaistniałej możliwości zgłaszania się przez zainteresowanych radców prawnych celem uzyskania wpisu na listę.

Z wyrazami szacunku
Jakub Cieślicki
Przewodniczący Komisji ds wykonywania zawodu

Kolejna edycja kursu ‘Język angielski dla prawników – certyfikat TOLES’

Dodana przez | , | Brak komentarzy

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji kursu języka angielskiego dla prawników, organizowanego przez firmę ‘Inter Alia Piotr Chmiel’ (authorised  TOLES examination centre)  w porozumieniu z Okręgową Izbą Radców Prawnych oraz Okręgową Radą Adwokacką w Szczecinie. Celem kursu jest przygotowanie do egzaminu TOLES – Test Of Legal English Skills. Certyfikat TOLES jest prestiżowym dokumentem potwierdzającym kompetencje w zakresie języka angielskiego prawniczego, uznawanym przez wiodące korporacje w Europie i na świecie. Kurs ten stanowił będzie doskonałe uzupełnienie kwalifikacji i w obecnych czasach jest niezbędny przy ubieganiu się o pracę w kancelariach obsługujących firmy o zasięgu międzynarodowym jak również przydatny w codziennej praktyce adwokackiej i radcowskiej.

Szczegółowe informacje dotyczące egzaminu można znaleźć na stronie TOLES.

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie lub siedzibie Rady Adwokackiej. Kurs trwa w zależności od intensywności ok. 6 miesięcy (4 godziny tygodniowo) lub  12 miesięcy (2 godziny tygodniowo). Szczegóły w załącznikach.

Toles intro

oferta

Zgłoszenia i zapytania proszę kierować na adres interaliaenglish@gmail.com lub telefonicznie pod nr. 502462094.

Planowane rozpoczęcie kursu: styczeń  2017.

Mikroflota dla kancelarii

Dodana przez | | Brak komentarzy

Krajowa Rada Radców Prawnych w ramach projektu wspierającego prowadzenie kancelarii przez członków naszej korporacji zawarła umowę o współpracy z PKN ORLEN.

W oparciu o nią, każdy radca prawny oraz aplikant radcowski (przedsiębiorca) upoważniony będzie do zakupu paliwa z upustem na każdej stacji firmowanej przez PKN ORLEN, ponadto otrzyma inne rabaty na stacjach, będzie miał możliwość bezgotówkowego płacenia za przejazdy autostradami, opłacania parkowania w największych miastach w Polsce, korzystania z usługi serwisowej pojazdów, a także mobilnych płatności przy dystrybutorze – to wszystko dzięki Karcie MIKROFLOTA:

• rabat 12 gr na litr paliwa,
• rabat 5% na zakupy na stacjach
• 2 zbiorcze faktury w miesiącu,
• kredyt kupiecki 6000 zł,
• możliwość płacenia za autostrady,
• opłacanie parkowania w największych miastach Polski (mobiparking)
• możliwość płatności kartą za kompleksową usługę serwisową pojazdów w ramach usługi InterCars
• możliwość skorzystania z mobilnej płatności przy dystrybutorze (mFlota)

Każda z izb okręgowych dysponuje unikalnym kodem, dzięki któremu można skorzystać z oferty dedykowanej członkom KIRP. Kod dla OIRP Szczecin to 14OIRPSZC50709

Przedstawiamy instrukcję skorzystania z oferty specjalnej Programu MIKROFLOTA:

Wariant I – Nowy Klient:
1. Na stronie mikroflota.pl dokonaj rejestracji klikając w zakładkę Rejestracja.
2. Zaloguj się na MIKROFLOTA.orlen.pl i wypełnij formularz z danymi firmy, w polu kod promocyjny wpisz swój kod rabatowy otrzymany od OIRP, w której jesteś zrzeszony.
3. Po uzupełnieniu formularza (wraz z liczbą zamówionych kart i/lub numerami rejestracyjnymi samochodów) kliknij „Weryfikuj zabezpieczenie i wyślij”.
4. Po chwili otrzymasz komunikat czy weryfikacja uzyskała status pozytywny.
5. Po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wygeneruj umowę.
6. Odeślij do PKN ORLEN: podpisaną umowę w 2 egzemplarzach, dokumenty rejestrowe firmy: zaświadczenie o nadaniu numeru NIP, zaświadczenie REGON oraz aktualny wyciąg z CEIDG bądź KRS. Adres do wysyłki: PKN ORLEN S.A.: Dział Sprzedaży Kart Flotowych, Program MIKROFLOTA, PKN ORLEN S.A.; ul. Chemików 7, 09-411 Płock.
Wariant II- klient, który ma już zawartą umowę z PKN Orlen S.A. – (poprawa warunków handlowych):
1. Zaloguj się na stronie flota.orlen.pl
2. Wejdź w zakładkę Moja flota wybierze Akcje promocyjne.
3. W polu kod promocyjny wpisz swój kod rabatowy otrzymany od OIRP, w której jesteś zrzeszony

Szkolenie Ośrodka Mediacji

Dodana przez | | Brak komentarzy

Centrum Mediacji Gospodarczej przy Krajowej Radzie Radców Prawnych zaprasza do udziału w szkoleniu pt. „Mediacja w postępowaniu administracyjnym”, które odbędzie się 4 grudnia 2017 r. w siedzibie KRRP w Warszawie przy Alejach Ujazdowskich 18 lok. 4 w godz. 11:00 – 16:00.

Tematyka szkolenia: Zapoznanie uczestników szkolenia i analiza wprowadzonych od 1 czerwca 2017 r. do kodeksu postępowania administracyjnego regulacji prawnych dotyczących mediacji administracyjnej w oparciu o zaprojektowane przez autora kategorie praktyczne oraz komparatystyczne celem ukazania specyfiki nowej dla postępowania administracyjnego instytucji polubownego rozwiązywania sporów.

Link do rejestracji: http://4grudnia.badanie.net/

Koszt: 250 zł. Wymagany tytuł  wpłaty: Mediacja w postępowaniu administracyjnym 4.12.2017 Imię Nazwisko uczestnika.
Wpłaty na konto Centrum Mediacji Gospodarczej: mBank 39114010100000537023001006.

Prowadzący: dr Adam Zienkiewicz – radca prawny, doktor nauk prawnych, mediator stały Ośrodka Mediacji Gospodarczych przy OIRP w Olsztynie, ekspert Ośrodka Badań, Studiów i Legislacji Krajowej Rady Radców Prawnych.Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w wydarzeniu zapewnia uzyskanie 10 punktów szkoleniowych.  Agenda szkolenia oraz sylwetka wykładowcy poniżej.

Temat i agenda szkolenia

Międzynarodowa wymiana prawników

Dodana przez | , | Brak komentarzy

Zgodnie z prośbą KIRP, w związku z otwarciem rekrutacji do programu  Multilaw wymiany prawników współfinansowanego ze środków UE, zamieszczony został link do formularza zgłoszeniowego i informacje o programie pod adresem: http://kirp.pl/program-miedzynarodowej-wymiany-prawnikow-multilaw/

pismo – program Multilaw

W przypadku pytań i wątpliwości należy kontaktować się pod adresem e-mail: komisjazagraniczna@kirp.pl

Praca w Delegaturze CBA w Szczecinie

Dodana przez | , | Brak komentarzy

Delegatura CBA w Szczecinie poszukuje kandydatów do służby, którzy są absolwentami studiów prawniczych, magisterskich, specjalizujących się w prawie karnym, cywilnym lub handlowym.

Kryteria:
wykształcenie wyższe magisterskie – preferujemy wykształcenie w zakresie prawa karnego, cywilnego i handlowego (mile widziana aplikacja radcowska), zdolność umiejętnego wykorzystywania wiedzy i doświadczenia zawodowego, duży potencjał intelektualny, otwarty umysł, uczciwość i poczucie odpowiedzialności oraz dyspozycyjność.

Przyszłym funkcjonariuszom CBA oferujemy:
możliwość rzeczywistego wykorzystania nabytej wiedzy i umiejętności, uczestnictwo w tworzeniu nowoczesnej służby specjalnej, kontynuowanie rozwoju zawodowego, stabilne i korzystne warunki finansowe adekwatne do kompetencji i zaangażowania.

Osoby zainteresowane naszą ofertą prosimy o przesłanie aplikacji (CV, list motywacyjny, dwa zdjęcia, kwestionariusz osobowy http://bip.cba.gov.pl/download/2/4866/kwestionariuszosobowy.pdf) na adres: Delegatura CBA w Szczecinie, ul. Żołnierska 4d, 71-210 Szczecin.

 

Radca prawny / Adwokat

Dodana przez | | Brak komentarzy

Investcore Sp. z o.o. Sp. k. będąca właścicielem portalu Prawnik Pacjenta.pl poszukuje do współpracy Radców Prawnych i Adwokatów

Prawnik Pacjenta to zespół ekspertów z dziedziny prawa i medycyny świadczący usługi prawne na rzecz klientów w całej Polsce. Portal ma na celu pomoc pacjentom, którzy chcieliby uzyskać rzetelną opinię doświadczonych prawników co do możliwości uzyskania odszkodowania z tytułu błędu medycznego.

Miejsce pracy: Szczecin/Cała Polska

Współpracując z nami będziesz odpowiedzialny za:

  • Spotkanie z klientem i sporządzenie dla niego opinii prawnej
  • Reprezentowanie klienta przed sądem

Oczekujemy od Ciebie:

  • Bardzo dobrej znajomości zagadnień z zakresu prawa medycznego
  • Doświadczenia w reprezentowaniu klientów w procesach dotyczących odszkodowań z tytułu błędów medycznych

Dołącz do nas a otrzymasz:

  • Wynagrodzenie za każdą sporządzoną opinię prawną
  • Stały dopływ klientów
  • Możliwość rozwoju zawodowego

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. 22 567 17 61, kom. 697 903 624 bądź na e-mail: kontakt@prawnikpacjenta.pl