Menu

Aktualności

Spotkanie Klub Seniora- 18 stycznia

Dodana przez | | Brak komentarzy

Klub Seniora zaprasza w dniu 18 stycznia 2018 r. na spotkanie w Archiwum Państwowym w Szczecinie.

Temat spotkania :
Prezentacja historycznego zasobu archiwalnego najstarszych dokumentów od XIII w.

Spotykamy się o godz. 11.45 przed budynkiem Archiwum Państwowego przy ul. Jagiellońskiej/św. Wojciecha.

Serdecznie zapraszamy.

Klub Seniora- spotkanie z przewodnikiem Przemysławem Głową

Dodana przez | , | Brak komentarzy

Klub Seniora zaprasza w dniu 16 listopada 2017 r. na spotkanie z przewodnikiem Przemysławem Głową, który opowie nam o osobliwych historiach naszego miasta i okolic.
Spotkanie odbędzie się w siedzibie Klubu o godz. 12,00.

Jest to kolejne spotkanie z p. Przemkiem Głową i znając go z poprzednich spotkań możemy oczekiwać następnych interesujących informacji i ciekawostek.

Maria Krekora

Klub Seniora- wycieczka do Drezna

Dodana przez | , | Brak komentarzy
Klub Seniora OIRP zaprasza do udziału w 2-dniowej wycieczce do DREZNA w dniach 7 i 8 października 2017r.
        W programie wycieczki zwiedzanie Starego Miasta m.in. Plac Teatralny z Operą Sempera, Zwinger, kościół Dworski, Tarasy Bruhla. Również zwiedzanie Nowego Miasta, w tym m.in. Pałac Japoński, widok na Stare Miasto przez Łabę z perspektywy obrazów Canaletto, Konigstrasse-najdłuższa, wspaniale odrestaurowana barokowa ulica Drezna.
Drugiego dnia wycieczka zabytkowym statkiem parowym po Łabie do Saksonii  Szwajcarskiej, spacer po ogrodach rezydencji hrabiny Cosel i zwiedzanie twierdzy Konigstein. Po południu czas na indywidualne obcowanie ze skarbami  zbiorów muzealnych: Galeria Starych Mistrzów, kolekcja porcelany w Zwingerze.
      Wyjazd w dn. 7 października o godz. 7,00 ( zbiórka godz. 6,45 ) ulica Sambora.
Cena 490 zł – w cenie 1 nocleg, wyżywienie: 1 śniadanie, opieka przewodnika, ubezpieczenie NW, bagaż. Bilety wstępu opłacane indywidualnie ok. 40 euro, ubezpieczenie od chorób przewlekłych dodatkowo 18 zł.
      Zgłaszanie chętnych do p. Elżbiety Konury tel. 692 78 00 77 i do p.Marii Krekora tel. 501 106 862.
Ponieważ obecnie p. Dorota Szyjanowska nie jest obecna w pracy, termin i sposób wpłaty należy uzgodnić z osobami przyjmującymi zgłoszenia.  Ostateczny termin zgłoszenia do dnia 2 października. 

Aktualności dla Klubu Seniora

Dodana przez | , | Brak komentarzy
Klub Seniora wznawia cotygodniowe czwartkowe spotkania klubowe. Zapraszamy w godz. od 11:00 do 15:00, również chętnych do gry w brydża.
W dniu 26 września – wyjątkowo we wtorek, organizujemy wspólny wyjazd do Stargardu. Cel – poznanie miasta i jego historii oraz spotkanie z seniorami mieszkającymi w Stargardzie.
Wyjazd pociągiem o godz. 10:04 – powrót godz. 15:45. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do  uczestnictwa, gdyż chcemy zakupić dla wszystkich bilety kolejowe.
Celem spotkań klubowych jest integracja radców prawnych – seniorów. Do tej pory w spotkaniach brali udział seniorzy mieszkający w Szczecinie. Zależy nam na tym, aby zintegrować i zainteresować naszą działalnością również osoby spoza Szczecina. Rozpoczynamy od Stargardu, gdyż mieszka tam kilku radców-seniorów. Chcielibyśmy również spotykać się z seniorami z innych miast regionu. 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu, zgłoszenia prosimy kierować do p. Doroty Szyjanowskiej tel. 668 02 39 87. Pytania i zgłoszenia kierować również do p. Marii Krekory tel. 501 106 862.

Ogólnopolskie spotkanie integracyjne radców prawnych seniorów

Dodana przez | , | Brak komentarzy

W ramach spotkania zwiedziliśmy wraz z przewodnikami stolicę Wielkopolski oraz inne miejsca wzdłuż szlaku Piastowskiego. Odwiedziliśmy Kórnik, Rogalin, Biskupin, Gniezno i Ostrów Lednicki.

Na zaproszenie dziekana izby poznańskiej Zbigniewa Tura odwiedziliśmy siedzibę Izby. Spotkaliśmy się z seniorami tej Izby, którzy opowiedzieli o działalności Klubu Seniora.Uczestniczyliśmy również w uroczystym ślubowaniu radców prawnych z izby poznańskiej, które odbyło się w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Na zakończenie wieczoru odbyła się uroczysta kolacja, w której uczestniczyli również członkowie Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych oraz Prezydium Rady OIRP w Poznaniu. Prezes KRRP Maciej Bobrowicz złożył życzenia wszystkim radcom prawnym seniorom z okazji jubileuszu.

Spotkania radców prawnych seniorów sprzyjają integracji członków poszczególnych izb. Zapraszam na kolejne spotkania, o których informacje zamieszczane są na stronie internetowej KIRP oraz w naszym klubie.

Maria Krekora

Klub Seniora- wycieczka „Pojezierze Myśliborskie i Cedyński Park Krajobrazowy”

Dodana przez | , | Brak komentarzy

Klub Seniora OIRP w Szczecinie zaprasza w dniu 25 czerwca 2017 r. na wspólną wycieczkę

„Pojezierze Myśliborskie i Cedyński Park Krajobrazowy”.

W programie: Baniewice – winnica Turnau, Chojna, Cedynia, Bielinek – rezerwat przyrody, Siekierki.

Koszt: 120,00 zł + 20,00 zł.
Zbiórka: godz. 6,45 ul. Sambora

Zgłoszenia i kwotę 120 zł proszę przekazywać do dnia 15 czerwca 2017 r. w siedzibie Izby do p. Magdaleny Straszewskiej. Informacje również tel. 501 106 862 Maria Krekora.

Serdecznie zapraszamy