Maciej Puchała

Radca prawny Maciej Puchała jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Studia ukończył w 2004 r., składając egzamin magisterski z postępowania cywilnego pod kierunkiem dr Kingi Flagi-Gieruszyńskiej. W latach 2004-2008 odbył aplikację radcowską, w 2008 r. złożył egzamin radcowski. Do dziś jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie wpisanym na listę radców prawnych pod numerem SZ-981.

Od tego czasu nieprzerwanie wykonuje zawód radcy prawnego w kancelarii i w spółkach. Specjalizuje się w prawie spółek oraz w postępowaniu cywilnym, w szczególności w procesie gospodarczym. Od 2009 r. działa w ramach międzynarodowego zespołu prawników świadczących usługi przedsiębiorcom w sprawach o charakterze transgranicznym, w tym w sprawach sądowych, w negocjacjach oraz w procesach restrukturyzacji, fuzji i przejęć. Zdobył unikalne doświadczenie, prowadząc obsługi prawne transgranicznych postępowań upadłościowych.

Jego prywatne zainteresowanie informatyką i komputerami przekładają się na pracę zawodową. Zrozumienie zagadnień informatyki pozwala mu na fachowe doradztwo firmom z branży IT. Zaprojektowanie umowy licencyjnej czy prowadzenie procesu o ochronę praw autorskich do utworu informatycznego jest znacznie ułatwione dzięki zrozumieniu tego, czym w istocie jest produkt informatyczny i jak powstaje.

Płynnie mówi po angielsku i doskonali swój niemiecki. Posiada certyfikat znajomości języka angielskiego Uniwersytetu Cambridge – Certificate in Advanced English.

Jesteśmy kancelarią prawną z siedzibą w Szczecinie specjalizującą się w obsłudze prawnej firm. Zapewniamy kompleksową obsługę Klientów i rzetelne wsparcie w bieżącym funkcjonowaniu firmy oparte na sprawdzonych rozwiązaniach. Naszym kontrahentom pomagamy także przeprowadzać skomplikowane projekty gospodarcze, proponując pełną opiekę formalno-prawną.

Maciej Puchała & Partnerzy Kancelaria Radcy Prawnego funkcjonuje na rynku od 2008 r., nieustannie troszcząc się o dynamiczny rozwój i wysoką jakość porad prawnych. Zapewniamy zarówno stałą obsługę przedsiębiorstw, jak i asystę przy jednorazowych przedsięwzięciach gospodarczych. Nasi prawnicy biegle posługują się językiem angielskim, dzięki czemu wśród Klientów kancelarii znajdują się także firmy zagraniczne. Na co dzień współpracujemy z Partnerami z innych kancelarii w Polsce i w Niemczech, zapewniając obsługę prawną dużych i skomplikowanych przedsięwzięć.

Klientom biznesowym proponujemy m.in. pomoc w zawiązaniu spółki poprzez opracowanie odpowiednich umów i regulaminów, audyt prawny przedsięwzięć gospodarczych, czy też projektowanie umów z zakresu prawa autorskiego, prawa nowych technologii. Podejmujemy się również reprezentowania Klientów indywidualnych w sporach sądowych, również w dochodzeniu odszkodowań – zachęcamy do zapoznania się z pełnym obszarem naszej specjalizacji.

• Prawo spółek
  • Prawo umów