Polsko-Niemiecka konferencja szkoleniowa w Dreźnie

(Na zdjęciu r.pr. Paweł Majewski z prezesem Izby Saksońskiej Dr. Detlef Haselbach)

W dniach 17 – 19 czerwca 2016 r. w Dreźnie odbyła się konferencja szkoleniowa dla polskich i niemieckich prawników pod patronatem Izby Landu Saksonii. Nasza Izba była reprezentowana przez Radcę Prawnego Pawła Majewskiego. W ramach wykładów przewidzianych w programie konferencji, stanowiącej kontynuację zorganizowanego pod koniec 2015 r. Forum Prawników we Wrocławiu, poruszano liczne i istotne zagadnienia z zakresu np. systemu specjalizacji prawników w Niemczech w konkretnych dziedzinach prawa (Fachanwalt), czy też problematyki wzajemnego przenikania się niemieckiego i polskiego rynku pracy z uwzględnieniem niemieckiego systemu płacy minimalnej. Poza częścią szkoleniową na zaproszenie Izby Saksońskiej odbyła się również uroczysta kolacja z przedstawicielami polskich Izb oraz niemieckiego wymiaru sprawiedliwości. Z relacji r.pr. Pawła Majewskiego wynika, że uczestnicy konferencji poczynili wstępne ustalenia, iż kolejne Forum Polsko-Niemieckie, zgodnie z propozycją Izby Saksońskiej miałoby miejsce w Lipsku w październiku 2017 r., choć oczywiście wymaga to dalszych, szczegółowych uzgodnień. W opinii Przedstawiciela naszej Izby 3 – dniową konferencję w Dreźnie należy ocenić jako niezwykle cenne i praktyczne doświadczenie oraz doskonałą płaszczyznę do budowania wzajemnych relacji z przedstawicielami naszego zawodu z Niemiec.

Zatem czekamy na kolejne Forum Polsko-Niemiecki, w tym razie w Lipsku.

r.pr. Anna Koziura

rzecznik prasowy OIRP Szczecin