Agata Moleska

Radca prawny i germanistka.

Ukończyłam studia prawnicze na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz filologię germańską w Wyższej Szkole Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Jestem także absolwentką studiów podyplomowych Kształcenia Tłumaczy Języka Niemieckiego na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów podyplomowych na kierunku „Nowoczesne zarządzanie w podmiotach leczniczych” w Stargardzkiej Szkole Wyższej „Stargardinum”.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w znanej i cenionej kancelarii radców prawnych w Szczecinie. W ramach Programu Sokrates- Erasmus studiowałam prawo na Uniwersytecie w Bayreuth (Niemcy) oraz odbyłam kilkumiesięczną praktykę w kancelarii adwokackiej w Wetzlar (Niemcy).

Jako Prezes Zarządu Fundacji Onkologicznej „Drugie Życie” działam na rzecz chorych onkologicznie i ich rodzin. Angażuję się w pomoc prawną na rzecz zwierząt. W ramach projektu pn. „Lekcje prawa w szkołach” prowadzę zajęcia o tematyce prawniczej dla młodzieży licealnej na terenie Szczecina.

Od 2017 r. prowadzę AMG Kancelarię Radcy Prawnego. W jej ramach współpracuję z innymi kancelariami prawnymi w Polsce i w Niemczech.

AMG Kancelaria Radcy Prawnego specjalizuje się w obsłudze prawnej świadczonej na rzecz przedsiębiorców.

Obszary działalności Kancelarii to bieżące doradztwo prawne firm, sporządzanie i negocjowanie umów handlowych oraz wsparcie prawne w działalności prowadzonej za pośrednictwem sieci Internet.

Swoje usługi Kancelaria kieruje także do podmiotów z kapitałem zagranicznym, specjalizując się w obsłudze sporów w międzynarodowym obrocie gospodarczym. Reprezentujemy klientów niemieckojęzycznych we wszelkich sprawach przed sądami i urzędami na terytorium Polski. Obsługa prawna świadczona jest w języku niemieckim biegle w mowie i piśmie.

• Prawo gospodarcze i działalność gospodarcza
  • Prawo umów
  • Prawo własności intelektualnej