Pozostałe szkolenia i konferencje

Szkolenie w Hotelu „Ikar Plaza” w Kołobrzegu w dniach 04-07.09.2025 r.

Szanowni Państwo,

Fundacja Radców Prawnych „Subsidio Venire” w Warszawie we współpracy z Krajową Izbą Radców Prawnych oraz Wolters Kluwer Polska serdecznie zaprasza radców prawnych, na szkolenie, które odbędzie się w dniach 4 – 7 września 2025 r. w hotelu „Ikar Plaza” w Kołobrzegu

ZA SZKOLENIE UCZESTNIK MOŻE OTRZYMAĆ 40 PKT. SZKOLENIOWYCH.

Tematyka:

  1. Skuteczne zaskarżanie orzeczeń cywilnych – stan obecny i projektowane zmiany postępowania apelacyjnego, zażaleniowego i innych postępowań odwoławczych.
  2. Kredyty konsumenckie z uwzględnieniem sankcji kredytu darmowego.

Wykładowca Sędzia Sądu Okręgowego Grzegorz Karaś:

Sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Specjalista w dziedzinie prawa cywilnego, prawa europejskiego oraz prawa nowych technologii. Zajmuje się informatyzacją sądownictwa. Od 2010 r. bierze czynny udział w projektowaniu i w wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych w sądach powszechnych. Pełnomocnik Koordynatora Krajowego ds. wdrażania systemów informatycznych w sądach powszechnych w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. W latach 2012–2014 Zastępca Dyrektora Departamentu Informatyzacji i Rejestrów Sądowych Ministerstwa Sprawiedliwości. Członek komitetów sterujących i zespołów projektowych projektów informatycznych prowadzonych przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Autor publikacji z zakresu informatyzacji wymiaru sprawiedliwości.

  1. Radca prawny w social mediach – automatyzacja i granice etyczne.

Wykładowca radca prawny Tomasz Palak:

jest członkiem Komisji ds. doskonalenia zawodowego Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku, był Przewodniczącym Komisji ds. promocji i marketingu w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku i członek Komisji ds. Legaltech w Okręgowej Izbie Radców Prawnych. Prowadził zajęcia dla aplikantów tejże Izby, a także organizowany przez Krajową Izbę Radców Prawnych podcast “Prawie prawniczo”. Współpracuje ze Stowarzyszeniem OVUM oraz organizacjami Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland i Studenckie Forum Business Centre Club. Mentor na prawniczych hackatonach, testuje nowoczesne narzędzia przed innymi prawnikami.

Koszt uczestnictwa w szkoleniu dla radców prawnych:

 w pokoju dwuosobowym wynosi 1590 zł od uczestnika,

 w pokoju jednoosobowym wynosi 2040 zł od uczestnika.

W ramach kosztów oferują Państwu nie tylko szkolenie z wybitnymi wykładowcami, ale również zakwaterowanie w obiekcie „Ikar Plaza” w pokojach jedno-, dwuosobowych. Hotel położony jest we  wschodniej, bardzo spokojnej dzielnicy Kołobrzegu. Tylko 100 metrów dzieli go od pięknej, piaszczystej plaży. W cenie pobytu w hotelu zawarte jest korzystanie z kompleksu basenów, saun oraz salki fitness (siłowni).

Informujemy, że zakwaterowanie w pokojach jednoosobowym odbywa się według kolejności zgłoszeń, którą należy potwierdzić kontaktując się mailowo z Fundacją Radców Prawnych „Subsidio Venire”.

Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są do 26 sierpnia 2025 r. Rezygnacja z udziału w szkoleniu, potwierdzona mailowo subsidiovenire@kirp.pl, jest możliwa najpóźniej na 14 dni przed jego rozpoczęciem. Rezygnacja późniejsza, bez względu na jej przyczynę, powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału.

Serdecznie zapraszamy!

4 – 7 września 2025r. Kołobrzeg Harmonogram

karta-zgłoszenia-szkolenie-Kołobrzeg

Półmetek cyklu zawodowego doskonalenia radców prawnych – komunikat

Szanowni Państwo,

ℹ️ minęła już połowa obecnego cyklu doskonalenia zawodowego radców prawnych (2024–2026). Warto sprawdzić, ile punktów masz na koncie i zaplanować dalsze kroki, aby zrealizować obowiązek szkoleniowy bez pośpiechu;

🆙 przypominamy: zgodnie z Regulaminem radcowie prawni są zobowiązani do zdobycia 40 punktów szkoleniowych w ciągu trzech lat. Co ważne – punkty można uzyskiwać na wiele wygodnych sposobów, także bez wychodzenia z domu.

📚 Punkty można zdobywać m.in. za:
✔️ szkolenia stacjonarne organizowane przez samorząd lub inne uprawnione podmioty
✔️ e-learning, webinaria i inne formy zdalne
✔️ warsztaty rozwijające praktyczne umiejętności
✔️ ukończenie studiów doktoranckich lub podyplomowych z zakresu prawa
✔️ publikacje książek, monografii, artykułów, komentarzy, glos prawniczych
✔️ udział w konferencjach i seminariach naukowych
✔️ sprawowanie patronatu nad aplikantem radcowskim

🔗 Aktualna oferta szkoleń dostępnych na platformie e-KIRP: https://lnkd.in/dNJdaG6z

📲 Szkolenia dostępne są online, więc można uczyć się w dowolnym czasie i miejscu.

📈 Rozwój to nie tylko obowiązek – to inwestycja w siebie!

II edycja studiów podyplomowych „ESG compliance w przedsiębiorstwie” na UAM w Poznaniu

Szanowni Państwo,

na prośbę Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu udostępniamy informację o II edycji studiów podyplomowych „ESG compliance w przedsiębiorstwie” na UAM.

Studia podyplomowe „ESG compliance w przedsiębiorstwie” są odpowiedzią na potrzebę prawników w zakresie dostępu do praktycznej wiedzy na temat czynników „E”, „S” i „G” oraz przygotowania przedsiębiorstw do procesu raportowania ESG w oparciu o aktualne wymogi regulacyjne w obszarze środowiska, praw człowieka i praw pracowniczych oraz ładu korporacyjnego.

Program studiów został opracowany przez doświadczonych i uznanych wykładowców z zakresu ochrony środowiska, prawa energetycznego, prawa spółek, prawa pracy, prawa gospodarczego, prawa antydyskryminacyjnego, zamówień publicznych, danych osobowych, praw człowieka we współpracy z praktykami, w tym adwokatami, radcami prawnymi, ekspertami i menedżerami zajmującymi się problematyką zrównoważonego rozwoju i wdrażaniem wymogów ESG.

Studiując na tym kierunku, będzie można uzyskać specjalistyczną wiedzę oraz umiejętności praktyczne potrzebne, by przygotować przedsiębiorstwo do procesu raportowania w zakresie zrównoważonego rozwoju w oparciu o najnowsze wymogi regulacyjne, a także dobre praktyki spółek, które są już liderami zmian w zakresie ESG.

Studia „ESG compliance w przedsiębiorstwie” są wpisane do Bazy Usług Rozwojowych prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Dzięki temu uczestnik może otrzymać na te studia dofinansowanie:

https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/wyszukiwarka/uslugi/szukaj?nazwaUslugi=studia%20podyplomowe%20ESG

Plan-StPd-ESG

Zapraszamy do zapoznania się z powyższą ofertą.

Jednolite studia magisterskie – Prawo kanoniczne.

Szanowni Państwo,

na prośbę Dziekana Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – ks. dr hab. Andrzeja Wójcika – poniżej zamieszczamy informację o studiach stacjonarnych jednolitych magisterskich o profilu praktycznym na kierunku Prawo kanoniczne.

prawo kanoniczne_2025

Legal English – kurs języka angielskiego ,,Trading with the UK after Brexit” dostępny już na platformie e-KIRP.

Szanowni Państwo,

na platformie e-KIRP pojawiła się nowa propozycja edukacyjna przygotowana przez Krajową Izbę Radców Prawnych, dedykowana radcom prawnym i aplikantom radcowskimkurs Legal English poświęcony handlowi z Wielką Brytanią po Brexicie.

Kurs składa się z 10 intensywnych lekcji, każda trwająca 90 minut, które zapewnią uczestnikom kompleksowe zrozumienie zmian w brytyjskim prawie po Brexicie w tym m.in.:

  • Analizę porównawczą prawa polskiego i brytyjskiego po Brexicie,
  • Procedury cywilne i karne w Wielkiej Brytanii po opuszczeniu UE,
  • Zagadnienia dotyczące praw autorskich i prawa handlowego,
  • Praktyczne aspekty zabezpieczania umów handlowych w nowej rzeczywistości prawnej.

Zajęcia przygotował dr Stephen Terrett, ekspert i wykładowca z British Law Centre.

Kurs przybliża szereg kluczowych kwestii prawnych niezbędnych w doradztwie dla klientów prowadzących interesy z Wielką Brytanią. Daje także możliwość poszerzenia słownictwa prawniczego w języku angielskim.

Radca prawny po odbyciu każdej z lekcji otrzymuje 4 punkty szkoleniowe, a za całość kursu może uzyskać aż 40 pkt. Dla radców prawnych oraz aplikantów radcowskich został również przygotowany prestiżowy certyfikat!