Szkolenia pozostałe i konferencje

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa imienia doktora Macieja Kłodawskiego „Problemy teorii i praktyki tworzenia prawa w Polsce – w XX. rocznicę obowiązywania Zasad Techniki Prawodawczej”.

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów – Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Polskiego Towarzystwa Legislacji – zapraszamy do udziału biernego w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej imienia doktora Macieja Kłodawskiego „Problemy teorii i praktyki tworzenia prawa w Polsce – w XX. rocznicę obowiązywania Zasad Techniki Prawodawczej”.

Konferencja odbędzie się w dniach 11-12 maja 2022 r. w formule zdalnej za pośrednictwem MS Teams. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: https://konferencja-mklodawski.usz.edu.pl/zapisy/

Bezpośrednie linki do formularzy rejestracyjnych:

formularz rejestracyjny (panele eksperckie 11-12 maja 2022 r.)

formularz rejestracyjny (I panel młodych 12 maja 2022 r.)

formularz rejestracyjny (I panel młodych 12 maja 2022 r.)

Zachęcamy również do śledzenia:

Program OKN im. M. Kłodawskiego (04.05)

Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.: „Dylematy wokół prawa do sądu”, w której OIRP Szczecin jest współorganizatorem wraz z Uniwerystetem Szczecińskim Wydział Prawa i Administracji, Zespołem badawczym „Ochrona Praw Człowieka w Polskim Systemie Prawnym”, Naczelnyn Sądem Administracyjnym oraz Stowarzyszeniem Amicus Facultatis Iuris Stetinensis.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do działu w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt.: „Dylematy wokół prawa do sądu”, której jako Okręgowa Izba Radców Prawnych w Szczecinie mamy zaszczyt być współorganizatorem. Pozostałymi organizatorami są: Uniwerystet Szczeciński Wydział Prawa i Administracji, Zespół badawczy „Ochrona Praw Człowieka w Polskim Systemie Prawnym”, Naczelny Sąd Administracyjny oraz Stowarzyszenie Amicus Facultatis Iuris Stetinensis.

Konferencja odbędzie się w trybie zdalnym w dniu 28 kwietnia 2022 r. Stanowi kontynuację cyklicznego przedsięwzięcia naukowego, zainaugurowanego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w 2020 r. Głównym założeniem Konferencji jest podjęcie szerokiej debaty na temat aktualnych i kluczowych z punktu widzenia praw obywateli i funkcjonowania państwa, problemów. Celem tegorocznej edycji Konferencji jest podjęcie szerokiej debaty na temat prawa do sądu, jako jednego z kluczowych, konstytucyjnych praw człowieka.

Patronat honorowy nad Konferencja objęli: Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego, Rzecznik Praw Obywatelskich, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, Polskie Towarzystwo Prawa Konstytucyjnego oraz czasopismo „Przegląd Prawa Konstytucyjnego”.

Podczas tegorocznej edycji Konferencji rozważania zamierzamy skoncentrować na poszczególnych elementach prawa do sądu, w szczególności na:

1) prawie dostępu do sądu;

2) prawie do odpowiedniego ukształtowania procedury sądowej;

3) prawie do sprawiedliwego wyroku sądowego;

4) zagadnieniu egzekwowania orzeczeń sądowych;

5) prawie do odpowiedniego ukształtowania ustroju i organizacji organów rozpoznających sprawy.

Szczegóły Konferencji znajdują się w załączonym pliku:

Dylematy wokół prawa do sądu – program konferencji

Jednocześnie, w konsekwencji pozostawania przez nasz samorząd współorganizatorem Konferencji, udział w niej przez radców prawnych zrzeszonych w naszej Izbie wiąże się z uzyskaniem 5 punktów szkoleniowych.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem:

https://teams.microsoft.com/registration/1i2Jr2NFVUScBaOYpD8jYg,vnfqoB2QWUeza6gQSfjk1Q,4R3WSp4FxkOt0IpHPyciNg,y_KrQRuDfEGpC7NbTJzFrA,ziexjgWi9kiIUkTUOSaGRA,a5D230T_AEeUXWkwa3vHBA?mode=read&tenantId=af892dd6-4563-4455-9c05-a398a43f2362

Na zgłoszenia udziału biernego oczekujemy do 26 kwietnia 2022 r.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2007280656145705

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.