Konferencja 14 – 17 listopada 2024 r.
Szanowni Państwo,
Zarząd Ogólnopolskiej Federacji Doradców Restrukturyzacyjnych i Syndyków z siedzibą w Warszawie w ramach corocznych szkoleń dla kadry specjalizującej się w tematyce prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego przygotował program jesiennej konferencji, która odbędzie się w dniach:
14 – 17 listopada 2024 r. w Hotelu Echo w Cedzynie k/Kielc na temat :
• Wybrane zagadnienia prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.
• Krajowy Rejestr Zadłużonych.
• Kodeks Postępowania Cywilnego i Kodeks Cywilny – procedury w świetle ostatnich zmian prawa w tym zakresie.
Program tej konferencji obejmie tematykę zmian w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym oraz w prawie cywilnym omawianą na wykładach plenarnych, natomiast zajęcia dotyczące Krajowego Rejestru Zadłużonych odbędą się w formie warsztatów szkoleniowych.
Zajęcia poprowadzą doświadczeni wykładowcy, sędziowie, syndycy i pracownicy sądów wydziałów gospodarczych:
Prof. dr hab. Andrzej Jakubecki, SSO Leszek Ciulkin (Sąd Okręgowy w Białymstoku), SSO Mirosław Trzaska (Sąd Okręgowy w Białymstoku), SSR Łukasz Kozakiewicz (Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, syndyk Jan Hincz Warszawa, Kierownik Sekretariatu Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego w Olsztynie.
Szkolenie organizowane przez OFDRiS ma na celu zwrócenie uwagi na wprowadzane istotne zmiany w prawie, rozwiązywanie problemów pojawiających się w trakcie prowadzonych postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych oraz wymianę doświadczeń i rozwiązań stosowanych w praktyce.
Jesienna konferencja 2024 skupiać będzie także uwagę na korzystaniu z Krajowego Rejestru Zadłużonych, w tym na praktycznych wskazówkach ułatwiających obsługę postępowań w Rejestrze. Uczestnicy na zajęciach warsztatowych pracują na własnym sprzęcie komputerowym i kontach ID w Rejestrze.
Zwracamy się z prośbą do Państwa o poinformowanie osób zrzeszonych w Tutejszej Izbie o możliwości uczestniczenia w organizowanym szkoleniu mającym na celu przekazanie wiedzy i praktycznych zastosowań w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych.
Szkolenie 24 – 27 października 2024 r. w Krynicy Zdrój.
Szanowni Państwo,
Fundacja Radców Prawnych „Subsidio Venire” w Warszawie we współpracy z Krajową Izbą Radców Prawnych oraz Wolters Kluwer Polska serdecznie zaprasza radców prawnych na szkolenie, które odbędzie się w dniach 24 – 27 października 2024r. w hotelu „Pegaz” w Krynicy Zdrój.
ZA SZKOLENIE UCZESTNIK OTRZYMA 40 PKT. SZKOLENIOWYCH.
Tematyka :
- Środki zaskarżenia w postępowaniu administracyjnym
wykładowca prof. Grzegorz Łaszczyca
profesor doktor habilitowany nauk prawnych, kierownik Katedry Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; radca prawny, prezes Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach; autor i współautor wielu publikacji naukowych z zakresu prawa i postępowania administracyjnego.
- Radca prawny w Internecie – ewolucja wizerunku prawników w sieci.
- Radca prawny w mediach społecznościowych – konieczność czy przesada?
- Budowanie marki osobistej radcy prawnego w mediach społecznościowych.
- Kodeks etyki a media społecznościowe.
wykładowca radca prawny Anna Poprawa
jest radcą prawnym przy krakowskiej Izbie Radców Prawnych, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studiowała także historię specjalność judaistyka. Była wspólnikiem i partnerem w krakowskich kancelariach oraz z powodzeniem prowadziła indywidualną praktykę. Obecnie partner i szefowa krakowskiego biura kancelarii DGTL LAW. Prezes Zarządu i wspólnik spółki szkoleniowej POPRAWA O PRAWIE Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, wspólniczka kilku spółek z o.o. z branży rachunkowości i finansów oraz współtwórczyni LEGAL CAMP Sp. z o.o. – nowatorskiej platformy szkoleniowej, networkingowej i wspierającej polskich prawników. Prowadzi edukacyjny profil na platformie INSTAGRAM jako: @poprawa.o.prawie. Za swoją działalność edukacyjną została nagrodzona wyróżnieniem Doskonałość Sieci 2020 prestiżowego miesięcznika Twój Styl w kategorii wiedza.
Koszt uczestnictwa w szkoleniu dla radców prawnych wynosi 1380 zł od uczestnika.
W ramach kosztów oferujemy Państwu nie tylko szkolenie z wybitnymi wykładowcami, ale również zakwaterowanie w czterogwiazdkowym Hotelu Pegaz (ul. Czarny Potok 28) w pokojach 2-3 osobowych, a na Państwa życzenie nawet w studiach 4 osobowych. To nowoczesny obiekt wtopiony w urokliwe zbocza Beskidu Sądeckiego. W cenie pobytu w hotelu zawarte jest nieograniczone korzystanie z siłowni, sauny, basenu, jacuzzi, narciarni wyposażonej w suszarnię oraz Wi-Fi. Dla gości monitorowany parking w cenie pobytu.
Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są do 11 października 2024r. Rezygnacja z udziału w szkoleniu, potwierdzona mailowo subsidiovenire@kirp.pl, jest możliwa najpóźniej na 10 dni przed jego rozpoczęciem. Rezygnacja późniejsza, bez względu na jej przyczynę, powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału.
karta-zgłoszenia-szkolenie-Krynica Zdrój 24-27.10.2024r.
„Sygnalista. Wdrażanie systemów przyjmowania zgłoszeń, prowadzenia działań następczych i ochrony sygnalisty zgodnie z ustawą o ochronie sygnalistów”.
Szanowni Państwo,
poniżej załączamy link do szkolenia online w dniu 18 września br. na temat: „Sygnalista. Wdrażanie systemów przyjmowania zgłoszeń, prowadzenia działań następczych i ochrony sygnalisty zgodnie z ustawą o ochronie sygnalistów”:
Legal English – kurs języka angielskiego ,,Trading with the UK after Brexit” dostępny już na platformie e-KIRP.
Szanowni Państwo,
na platformie e-KIRP pojawiła się nowa propozycja edukacyjna przygotowana przez Krajową Izbę Radców Prawnych, dedykowana radcom prawnym i aplikantom radcowskim – kurs Legal English poświęcony handlowi z Wielką Brytanią po Brexicie.
Kurs składa się z 10 intensywnych lekcji, każda trwająca 90 minut, które zapewnią uczestnikom kompleksowe zrozumienie zmian w brytyjskim prawie po Brexicie w tym m.in.:
- Analizę porównawczą prawa polskiego i brytyjskiego po Brexicie,
- Procedury cywilne i karne w Wielkiej Brytanii po opuszczeniu UE,
- Zagadnienia dotyczące praw autorskich i prawa handlowego,
- Praktyczne aspekty zabezpieczania umów handlowych w nowej rzeczywistości prawnej.
Zajęcia przygotował dr Stephen Terrett, ekspert i wykładowca z British Law Centre.
Kurs przybliża szereg kluczowych kwestii prawnych niezbędnych w doradztwie dla klientów prowadzących interesy z Wielką Brytanią. Daje także możliwość poszerzenia słownictwa prawniczego w języku angielskim.
Radca prawny po odbyciu każdej z lekcji otrzymuje 4 punkty szkoleniowe, a za całość kursu może uzyskać aż 40 pkt. Dla radców prawnych oraz aplikantów radcowskich został również przygotowany prestiżowy certyfikat!