Skip to main content
search
0

Klub Seniora

Aktualności

Turnus rehabilitacyjny Krynica Zdrój – 2023

By

Szanowni Pańsywo,
Klub Seniora Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie przestawia ofertę Sanatorium „Energetyk” ul. Kiepury 2 a 33-380 Krynica Zdrój i zaprasza radców prawnych seniorów i nie tylko na kolejny wspólny turnus rehabilitacyjny.

Termin: 4-18 października 2023
Koszt turnusu dla 1 osoby w pokoju 2-osobowym 2500 zł.
Dopłata do pokoju jednoosobowego 700 zł
Cena nie ulega zmianie dla osób potwierdzających rezerwację zadatkiem
Nocleg przed i po turnusie 95 zł od osoby.

Cena obejmuje:
− 14 noclegów w komfortowych pokojach z 2-osobowych z łazienką, TV sat/radio, telefon, w-fi, czajnik, talerzyki, szklanki, sztućce,
− całodzienne wyżywienie – 3 posiłki (śniadanie, obiad, kolacja) z możliwością diety zgodnie ze wskazaniami lekarza prowadzącego,
− konsultacje lekarskie, opieka pielęgniarska (całodobowo),
− 30 zabiegów leczniczych wg wskazań lekarza ( od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni świątecznych) z zakresu hydroterapii, kinezyterapii. światłolecznictwa, elektrolecznictwa, krioterapii, inhalacje, okłady borowinowe, okłady krzemionkowe, suche kąpiele)
− gimnastyka lecznicza prowadzona przez rehabilitanta,
− spacer z przewodnikiem po Krynicy Zdroju, wycieczka piesza po Beskidzie Sądeckim,
− wieczorek taneczny,
− prelekcje zdrowotne,
− wycieczki fakultatywne.

Turnus rozpoczyna się kolacją w dniu przyjazdu, a kończy śniadaniem w dniu wyjazdu. Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 13.00 a kończy o godz. 10.00. Opłata klimatyczna wynosi 4,80 zł (osobodzień).
Sanatorium jest położone w pobliżu Góry Parkowej i blisko Centrum Miasta oraz Parku Zdrojowego, gdzie znajdują się pijalnie wód mineralnych i odbywają się koncerty. W budynku znajduje się winda. Wszystkie zabiegi i baza żywieniowa na terenie sanatorium.
Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w kwocie 750 zł od osoby (960 zł w przypadku pokoju jednoosobowego) w terminie 7 dni od daty rezerwacji na konto: Sanatorium „Energetyk” Krynica Zdrój, ul. Kiepury 2 A, 33-380 Krynica Zdrój, numer konta: ING 80 1050 1722 1000 0090 3012 8822.
W tytule przelewu należy wpisać: turnus rehabilitacyjny 4-18.10.2023 radca prawny, imię i nazwisko. Pozostała należność płatna na miejscu, w ciągu 48 godzin od przyjazdu.
Koordynatorem turnusu jest Helena Oprzyńska-Pacewicz – radca prawny OIRP w Olsztynie tel. 608828198
Zgłoszenia należy kierować: recepcja Sanatorium tel. 184715594 lub 793266802 lub recepcja@energetyk-krynica.com przy rezerwacji należy podać imię nazwisko, telefon do kontaktu i powołać się na grupę radców prawnych.

Zadatek potrąca się w następujących przypadkach:
• 25% niezrealizowanych świadczeń jeżeli rezygnacja nastąpi w trakcie trwania pobytu,
• 50% gdy rezygnacja nastąpi 30 i więcej dni przez datą rozpoczęcia turnusu,
• 80% gdy rezygnacja nastąpi na 30 i mniej dni przed rozpoczęciem zadatku,
• 100% jak nie przyjedzie się do sanatorium a turnus się odbędzie.

Kontynuacja projektu TWT -Trzeci Wiek Technologicznie

By

Szanowni Państwo,

na prośbę Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, udostepniamy informację o kontynuacji projektu Trzeci Wiek Technologicznie.

ZAJĘCIA W PROJEKCIE NA POSZCZEGÓLNYCH WYDZIAŁĄCH:

  • SPORT (wf ) zajęcia zdrowy kręgosłup, nordic walking, mini wykład w zdrowym ciele zdrowy duch, zajęcia z tenisa stołowego.
  • spotkanie z Iwoną Wiśniewską-Salomon oraz Agata Markowska Szczupak (wykłądy-warsztaty) w zależności od terminu (jeśli będzie to grudzień/styczeń to wtedy będzie to spotkanie kolędowo/świąteczne oraz temat z zakresu chemii miłości
  • WKŚiR ( 3 TEMATY: układanie kompozycji kwiatowych, bakterie a zdrowie człowieka, jak zostać sommelierem w 45 min)
  • WNoŻiR (wykład „Antarktyda fakty/mity „wyprawa i badania prowadzone na tym kontynencie, zwiedzanie muzeum Ichtiologicznego i akwarystycznego)
  • WBiHZ (zajęcia z przygotowywania mięsa/obróbki, serów, )

Aby wziąć udział w zajęciach będzie potrzebny wypełniony formularz, składający się z jednej strony, gdzie będą dane: imię nazwisko, data urodzin, pesel, adres i podpis.

Potrzebne jest to do kontroli, ponieważ NCBiR będzie sprawdzało czy jako uczelnia kontynuujemy projekt i go realizujemy w takich proporcach jak zostało to założone. Zajęcia będą już poza projektem Unijnym i będą finansowane przez uczelnie.

Zapraszamy na pierwsze zajęcia 23.11.2022 (ŚRODA) godz.12:30 – 15:30 ul Tenisowa 33 (Studium Wychowania Fizycznego i Sportu).PROSZĘ SIĘ CIEPŁO UBRAĆ PO ZAJĘCIA Z NORDIC WALKING BĘDĄ NA DWORZE!!!! 23 podamy kolejne terminy spotkań, styczeń luty maj i czerwiec.

Maksymalna liczba osób – 25.

Zawiadomienie o uroczystości pogrzebowej

By

W dniu 29 października br. zmarła po ciężkiej chorobie nasza Koleżanka MARIA KREKORA.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 4 listopada br., o godz. 10.00 msza św. w Kościele Dominikanów, o godz. 13:15 Cmentarz Centralny, kaplica nr 3.

                                                                                                                     Cześć Jej Pamięci!

                                                                                                                                         Przewodnicząca Klubu Seniora Elżbieta Konury

 

Oferta dla Seniorów – Hotel Mielno Holiday Apartments.

By

Szanowi Państwo,

na prośbę Dyrekcji hotelu -Mielno Holiday Apartments,  udostępniamy przygotowaną dla Państwa ofertę pobytową.

Hotel jest w bardzo atrakcyjnym położeniu – zaledwie 70 metrów od morza jak i 100 metrów od przystani na jeziorze Jamno. Przy samym hotelu przebiegają ścieżki rowerowe. Mieści się w spokojnej okolicy, dzięki czemu zapewnia zarówno spokojny relaks jak i aktywny wypoczynek.

Pomorze Zachodnie to piękne plaże, dużo zieleni i atrakcyjnych miejsc do zwiedzenia.

Oferta zawiera pakiety pobytowe od niedzieli do piątku , wraz z wyżywieniem. Pakiety obowiązują od niedzieli do piątku w bardzo korzystnych cenach wraz z gotowymi atrakcjami, aby uprzyjemnić pobyt naszym Gościom. W hotelu można korzystać z basenu, strefy saun, sal gier, restauracji oraz wielu atrakcji.

Poniżej załączamy ulotkę opisująca ofertę pobytu w pakietach.

oferta dla Seniorów

Recepcja jest do Państwa dyspozycji bez ograniczenia czasowego pod numerem 94 732 86 00

adres@:  recepcja@mielnoholiday.pl

www.mielnoholiday.pl

Klub Seniora OIRP-aktualne informacje

By

Koleżanki i Koledzy,

od dawna nie spotykamy się, jednak chcemy przekazać kilka informacji.

Z Kapituły Funduszu Seniora otrzymaliśmy informację opracowaną w ramach akcji „Stop Manipulacji – Nie daj się oszukać” przez Stowarzyszenie Manko. Otrzymaliśmy również ofertę Letniej Szkoły Seniora ZUT. Prosimy o zapoznanie się z ofertą i zgłoszenie uczestnictwa w spotkaniach. Z KIRP otrzymaliśmy ofertę udziału w turnusie rehabilitacyjnym w Sanatorium Uzdrowiskowym „Lech” w Kołobrzegu. Odmiennie niż w poprzednich latach, osoby zainteresowane pobytem na turnusie zgłaszają się indywidualnie w Sanatorium potwierdzając członkostwo w samorządzie radców prawnych  oraz opłacając cały koszt turnusu.

W dniu 6 maja 2021 r. Rada OIRP w Szczecinie podjęła uchwałę w sprawie trybu udzielania pomocy socjalnej. Członkowie OIRP mogą ubiegać się do końca 2021 r. o udzielenie pomocy socjalnej. Treść uchwały wraz  z załącznikiem i wnioskiem o zapomogę na stronie internetowej OIRP w Szczecinie w zakładce – Pomoc socjalna.

Sądzimy, że większość z nas jest już zaszczepiona, nie będzie więc przeszkód aby podjąć spotkania na świeżym powietrzu.

Maria Krekora- Rzecznik Funduszu Seniora

Elżbieta Konury- Przewodnicząca Klubu Seniora

Szczegółowe informacje w załącznikach poniżej.     

Stop manipulacji – nie daj się oszukać

Letnia Szkoła Seniora- ZUT

Oferta turnusów sanatoryjnych

By

Rzecznik Funduszu Seniora Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie zaprasza do zapoznania się z ofertą turnusów sanatoryjnych w Krynicy-Zdroju (2 turnusy) i w Międzyzdrojach, opublikowaną na stronie Krajowej Izby Radców Prawnych.

Turnusy te nie są organizowane, jak w poprzednich latach, przez KIRP w Warszawie.

Nie ma również dofinansowania z KIRP, gdyż w dniu 5 grudnia 2020 r. KRRP podjęła uchwałę o zawieszeniu działalności Funduszu Seniora do końca 2021 r. W związku z tym wnioski o dofinansowanie można kierować bezpośrednio do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie. Nie podjęto jeszcze decyzji według jakich zasad rozpatrywane będą wnioski. Po podjęciu decyzji seniorzy zostaną poinformowani.

Maria Krekora
Rzecznik Funduszu Seniora

 

Podsumowanie roku w Klubie Seniora

By

Koleżanki i Koledzy,

mija kolejny rok, tym razem bardzo trudny. Spotykaliśmy się tylko w pierwszym kwartale, potem pandemia przerwała spotkania, kontakty stały się sporadyczne. Odwołane zostały imprezy organizowane przez Kapitułę Funduszu Seniora. Odbyły się jedynie dwa turnusy sanatoryjne, w Krynicy-Zdroju i Kołobrzegu, w tym ostatnim uczestniczyły z naszej Izby 2 osoby. We wrześniu członkowie naszego Klubu wyjechali na weekend do Świnoujścia, chociaż nie wszystkie osoby chętne wzięły udział z obawy o swoje zdrowie.

Nie spotkamy się również na corocznym spotkaniu świąteczno-wigilijnym. Wiele osób tęskni za cotygodniowymi spotkaniami w Klubie, utrzymujemy kontakt telefoniczny.

Na początku grudnia każdego roku Kapituła Funduszu Seniora podawała w komunikacie plan spotkań na kolejny rok. Z oczywistych względów planu takiego na przyszły rok nie ma.

Odbyło się spotkanie on line Przewodniczących Klubów i Rzeczników Kapituły Funduszu Seniora. W spotkaniu udział wzięli Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik i wiceprezes Michał Korwek. Otrzymaliśmy informację, że zawieszona zostaje Kapituła Funduszu Seniora do końca 2021 roku. Pomoc socjalna zostaje przeniesiona do poszczególnych Izb.

Nie wiemy, jak będzie wyglądał przyszły rok. Liczymy na to, że nadal będziemy utrzymywać kontakty telefoniczne, a w razie poprawy sytuacji będzie możliwy kontakt osobisty, może na wspólnych spotkaniach.

Ponieważ nie spotkamy się osobiście, chcemy przekazać wszystkim seniorom najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, aby ten czas był dla wszystkich czasem spokoju, a nowy 2021 rok przyniósł nam wszystkim znowu normalność i możliwość ponownego spotkania.

 

 

Pozdrawiamy wszystkich

 

Rzecznik Kapituły Funduszu Seniora                           Przewodnicząca Klubu

Maria Krekora                                                      Elżbieta Konury

 

 

 

Zawieszone spotkania w Klubie Seniora

By

Koleżanki i Koledzy!
Z uwagi na panującą epidemię, dla bezpieczeństwa nas wszystkich spotkania Klubu Seniora zawieszone zostają do dnia 31 grudnia br.

Z nadzieją, iż nie zajdzie konieczność dalszych przedsięwzięć dla naszej ochrony.

Z życzeniami zdrowia

Przewodnicząca Klubu Seniora
Elżbieta Konury

Close Menu