Menu

Aktualności

Wyjazd szkoleniowy Klubu Seniora

By |

Koleżanki i Koledzy,
W nawiązaniu do informacji podanej na spotkaniu noworocznym, w dniach od 25 do 27 września 2020 r. organizowany jest weekend szkoleniowy w Świnoujściu.
Są już chętni do wzięcia udziału, do końca lutego oczekujemy na deklarację uczestnictwa.
Koszt wyjazdu 206 zł, dojazd własny. Wpłaty przyjmuje Elżbieta Konury do końca lipca.

Z inicjatywy Klubu Seniora w Zielonej Górze – możliwy jest wyjazd 4 dniowy do czeskich uzdrowisk. Proponowany termin – czerwiec 2020 r. W wyjeździe uczestniczyliby seniorzy z Koszalina, Szczecina i Zielonej Góry.
Na dzień dzisiejszy proponowana cena to 1.050 zł od osoby.
Chętnych prosimy o zgłaszanie się do 15 marca 2020 r.

Przewodnicząca Klubu
Elżbieta Konury

Informacje Klub Seniora 13 stycznia

By |

Koleżanki i Koledzy,
pragnę poinformować, że Uchwałą nr 1167/X/2019 Rady OIRP w Szczecinie z dnia 17 grudnia 2019 r. Rada powierzyła mi funkcję Rzecznika OIRP w Szczecinie w Kapitule Funduszu Seniora.
Przypominam, że najbliższy turnus sanatoryjny dla radców prawnych seniorów w Busku-Zdroju odbędzie się w dniach 0d 5 do 18 kwietnia br. Jest to pobyt reglamentowany dochodami, ze skierowaniem i wskazaniami lekarskimi. Wniosek wraz z dokumentami należy złożyć u Rzecznika w Izbie najpóźniej do dnia 17 stycznia br. Wszelkie informacje o turnusie na stronie KIRP w zakładce Dla seniorów.
Zamówione zostały bilety do Filharmonii Szczecińskiej na koncert światowej sławy barytona Artura Rucińskiego. Koncert odbędzie się w dniu 14 lutego 2020 r. Zgłoszenia do p. Joanny Żamoić w Biurze Izby lub u p. Elżbiety Konury.
Cena biletu 30 zł.
Zapraszamy.

Przewodnicząca Klubu Seniora
Maria Krekora

Klub Seniora- spotkania listopad 2019

By |

Koleżanki i Koledzy,
w listopadzie zapraszamy na kolejne spotkania.
Okręgowa Izba Lekarska zaprasza na wykład pt. „Tadeusz Boy-Żeleński – pisarz, lekarz i społecznik”. Wykład poprowadzi dr n. med. Renata Paliga w dniu 13 listopada 2019 r. o godz. 16,00 w siedzibie OIL przy ul. M. Curie -Skłodowskiej 11.
W dniu 12 listopada 2019 r. w cyklu Zamkowe Podróże Literackie odbędzie się Wieczór z prozą polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. Spotkanie odbędzie się o godz. 17,00 w Sali Literackiej Zamku Książąt Pomorskich. Ilość miejsc jest ograniczona, bilety w cenie 5 zł.
Również w Zamku Książąt Pomorskich w cyklu Zamkowy Gwiazdozbiór odbędzie się spotkanie z Janem Englertem. Spotkanie w dniu 25 listopada 2019 r. o godz. 17,00 w Galerii „0” wejście A, bilet 30 zł.
Zapraszamy
Przewodnicząca Klubu Seniora
Maria Krekora

Klub Seniora- aktualne informacje 17.09.2019

By |

Koleżanki i Koledzy,
Informuję, że w dniu 3 października 2019r. zajęcia Klubu Seniora w Izbie są odwołane.
Ponadto informuję, że jest możliwość zakupu biletów do Opery na Zamku na spektakl Bal Maskowy w dniu 12 października 2019r. Chętni proszeni są o zgłoszenie do dnia 24 września do p. Joanny Żamoić lub p. Elżbiety Konury. Możliwa dopłata do biletów.

Przewodnicząca Klubu
Maria Krekora

Klub Seniora- bieżące informacje 08.09.19

By |

Koleżanki i Koledzy,
minął okres wakacyjny i ponownie zapraszamy na spotkania w Izbie w czwartki w godzinach od 11,00 do 15,00.
Czerwiec zakończyliśmy wspólną wycieczką na wyspę Rugia oraz uczestnictwem w Wielkim Turnieju Tenorów w Teatrze Letnim.
We wrześniu zapraszamy na spotkanie w Okręgowej Izbie Lekarskiej na wykład dr n. med. Ireneusza Mazurskiego pt. „Wielkie epidemie w dziejach świata (w aspekcie pro i przeciwszczepionkowym). Spotkanie odbędzie się w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w dn. 11 września 2019r. o godz. 17,00.
W dniu 19 września 2019 r. zapraszamy na spacer po Cmentarzu Centralnym. Przewodnik Przemysław Głowa przybliży nam historię Cmentarza oraz opowie o ciekawych miejscach, których z każdym rokiem na Cmentarzu przybywa. Spotykamy się przed Bramą Główną o godz. 12,00.
Jednocześnie informuję, że są jeszcze 4 bilety na recital Aleksandry Kurzak w Operze na Zamku w dn. 9 listopada 2019 r. Bilety dla seniorów w cenie 40 zł (w pozostałej części dopłata z Izby).
Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w podanych spotkaniach oraz cotygodniowych spotkaniach w Klubie Seniora.
Przewodnicząca Klubu
Maria Krekora

Ogólnopolski Turnus Sanatoryjny

By | ,

Drodzy Seniorzy!

Uprzejmie informuję, że w terminie od dnia 7 września do 21 września 2019 roku odbędzie się Ogólnopolski Turnus sanatoryjny dla radców prawnych – seniorów w Kołobrzegu w Sanatorium Uzdrowiskowym “LECH”.

Wnioski o przydział i dofinansowanie proszę składać nie później niż do 8 sierpnia br. do Rzecznika Funduszu Seniora tut. biura OIRP w Szczecinie

Serdecznie pozdrawiam
Danuta Kordonowska-Głowa

Klub Seniora- kolejne spotkania

By |

Koleżanki i Koledzy,
informuję o kolejnych propozycjach Klubu Seniorów.

Koło Seniorów Okręgowej Izby Lekarskiej zaprasza w dniu 12 czerwca 2019 r. o godz. 17,00 po raz kolejny na „XVI Olimpiadę Seniora”. Olimpiada odbędzie się na Syrenich Stawach, Dolina Niemierzyńska – Zespół Parków Kasprowicza-Arkoński w Szczecinie. Jak zwykle, zapewniona będzie świetna zabawa, o czym wiedzą ci z naszych seniorów, którzy już uczestniczyli w olimpiadach w poprzednich latach. Zapraszamy.
W dniu 16 czerwca 2019 r. odbędzie się w ogrodach restauracji Willa Ogrody coroczny Piknik Radcowski. Zapisy poprzez formularz, wpłata 20 zł od osoby. Szczegóły na stronie Izby. Zapraszamy seniorów do udziału w Pikniku.
W dniu 9 listopada 2019 r. odbędzie się nadzwyczajny koncert – wystąpi Aleksandra Kurzak z towarzyszeniem Marka Ruszczyńskiego. Zamówione zostały bilety ( 10 szt. ). Zapraszamy chętnych.

Przewodnicząca Klubu
Maria Krekora

Klub Seniora- zaproszenia na 21 Wielki Turniej Tenorów

By |

Koleżanki i Koledzy,
Zapraszamy na 21.Wielki Turniej Tenorów.
Turniej odbędzie się w dniu 29 czerwca 2019r.o godz. 20,30 w pięknej scenerii Teatru Letniego w Szczecinie.
Zamówione zostały bilety – 10 z możliwością zamówienia dodatkowych. Cena biletu 95 zł ( dopłata 50% ).
Zgłoszenia i wpłaty do dnia 24 maja w Izbie u p. Joanny Żamoić lub u p. Marii Krekora.
Zapraszamy.
Przewodnicząca Klubu Seniora
Maria Krekora

Klub Seniora- kolejne informacje o spotkaniach

By |

Koleżanki i Koledzy,

przekazuję kolejne informacje o spotkaniach.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z p. Iwoną Karwowską, kierownikiem Działu Etnografii Pomorza Muzeum Narodowego w Szczecinie. Temat spotkania: Polskie tradycje ludowe okresu wiosenno-letniego. Poprzednie spotkanie dotyczyło okresu jesienno-zimowego.
Spotkanie odbędzie się dn. 11 kwietnia 2019r. o godz.13,00.

Jako uzupełnienie spotkania zapraszamy na wystawę czasową w Muzeum Tradycji Regionalnych ( ul. Staromłyńska 27 ): Świętowanie. Zabytki obrzędowości rodzinnej i dorocznej. Wystawa to kolejna prezentacja zbiorów Działu Etnografii Pomorza Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Zainteresowanych historią Szczecina zapraszamy również do Muzeum Tradycji Regionalnych w dn. 26 marca 2019r. na godz.18,00 na wykład : Historia budowy Pałacu Ziemstwa Pomorskiego.

W dn. 16 marca kilka osób uczestniczyło w koncercie muzyki dawnej w Muzeum Narodowym. Zapraszamy na kolejny koncert.
W dn. 14 kwietnia 2019r. o godz. 19,30 w Kościele Garnizonowym w Szczecinie odbędzie się koncert pasyjny z cyklu Muzyka w dawnym Szczecinie. W programie Stabad Mater Antonio Caldara.

Zapraszamy chętnych, aby zamówić bilety wstępu.

Przewodnicząca Klubu
Maria Krekora

0