Skip to main content
search
0

Kamil Zieliński

Szczecin

Uzyskanie tytułu magistra prawa (praca magisterska obroniona z wyróżnieniem) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, umożliwiło mi otworzenie własnej Kancelarii Prawnej. Własna praktyka nauczyła mnie, jak funkcjonować w ramach szerokorozumianego wymiaru sprawiedliwości. Dzięki temu utwierdziłem się w przeświadczeniu, że dbanie o potrzeby klienta, indywidualne podejście do każdej sprawy i pełne zaangażowanie, przekłada się wysoką skutecznością wygranych spraw.
Zarówno w moich pasjach sportowych – żeglarstwie, kajakarstwie i eksploracji dziewiczych terenów Kaukazu, a także w prowadzonych sprawach sądowych kieruję się nieustępliwością, zaangażowaniem i wolą zwycięstwa.


Opis działalności

Od 2001 roku specjalizuję się w obsłudze firm z kapitałem zagranicznym (głownie niemieckich, lecz również irlandzkich, tureckich czy rosyjskich). W ramach mojej praktyki prawniczej wprowadziłem do Polski firmy z branży metalowej, rolnej a także specjalistyczne firmy produkcyjne. Posiadam ugruntowane doświadczenie z zakresu prawa handlowego w szczególności dotyczące spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.
Jedną z moich specjalizacji są nieruchomości i budownictwo. Od 7 lat współpracuję z „Konsbud” - wiodącym przedsiębiorstwem zajmującym się specjalistycznym budownictwem lądowym. Przez kilka lat obsługiwałem polski oddział jednej z wiodących na świecie firm zajmujących się budownictwem na wodach morskich. Od ponad 10 lat, współpracuję z biurami nieruchomości (m. in. z największym biurem nieruchomości w Szczecinie), Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce oraz wiodącą pracownią architektów w Polsce.
Kolejną specjalizacją są upadłości konsumenckie oraz upadłości i restrukturyzacje przedsiębiorstw. Jako jeden z pierwszych w Szczecinie wyspecjalizowałem się w procedurach upadłości konsumenckiej. Indywidualne podejście do każdej sprawy, zaowocowało skutecznością ogłoszenia upadłości na poziomie ponad 90% prowadzonych spraw. Od początku swojej praktyki prawniczej zajmuję się upadłością i restrukturyzacją przedsiębiorstw, jednak od 2016r., dzięki 4 procedurom restrukturyzacyjnym przeprowadzam skutecznie firmy, unikając ich upadłości.
Wielokrotnie w czasie mojej pracy prowadziłem negocjacje prawne jak i biznesowe, zarówno w Polsce jak i w Niemczech. W swojej praktyce prawniczej opracowałem również setki umów dotyczących najmu, dzierżawy, leasingu czy innych mniej typowych kontraktów dotyczących nieruchomości (np. łączących najem, roboty budowlane i sprzedaż).
Moje doświadczenie sądowe obejmuje m.in. szereg postępowań cywilnych i gospodarczych, z czego znaczną część stanowią sprawy związane z nieruchomościami (zasiedzenia, podziały, sprawy dot. najmu, sprawy budowlane).
O kierunkach moich specjalizacji świadczą również strony internetowe które prowadzę w ramach mojej Kancelarii: www.kz-budowa.pl , www.kz-odszkodowania.pl , www.doradcyprawni.com oraz powiązany z nią fanpage na portalu Facebook.


Specjalizacje

  • Postępowanie windykacyjne / egzekucyjne / upadłościowe
  • Prawo budowlane i zagospodarowania przestrzennego
  • Prawo gospodarcze i działalność gospodarcza

Kontakt

Kancelaria Prawna Kamil Zieliński
Tkacka 55
70-556 Szczecin

tel.: +48 91 813 750 90
kom.: +48 509 900 751
e-mail: kancelaria@doradcyprawni.com
strona: http://doradcyprawni.com
Close Menu