Albert Kuźmiński

Szczecin

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego (2010 r.). Ukończyłem Studia podyplomowe z zakresu Zamówień Publicznych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.
Obecnie świadczę pomoc prawną przede wszystkim w zakresie prawa cywilnego w tym przede wszystkim dotyczących spraw odszkodowawczych (odszkodowania komunikacyjne, osobowe, rzeczowe, błędy medyczne) reprezentując zarówno podmioty gospodarcze jak i Klientów indywidualnych. Zajmuję się także doradztwem w zakresie zawierania, negocjowania i wykonywania umów cywilnoprawnych, a także sprawami z zakresu prawa handlowego. Prowadzę również sprawy z zakresu prawa karnego jako pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych, a obecnie także jako obrońca oskarżonych w postępowaniach karnych.
Świadczę pomoc prawną w języku angielskim (posiadam First Certificate in English) oraz języku niemieckim (posiadam certyfikat Mittelstufe Deutsch). Prowadzę sprawy cudzoziemców w Polsce (uzyskiwanie zezwoleń, zakładanie spółek).
W X kadencji (w latach 2016-2020) jestem członkiem Prezydium Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie, pełniąc równocześnie funkcję rzecznika prasowego szczecińskiej Izby. We wskazanej kadencji jestem również członkiem Komisji Integracji Krajowej Rady Radców Prawnych.

Opis działalności

Kancelaria świadczy usługi w szczególności w zakresie :
• prawa cywilnego:
• sprawy spadkowe
• stwierdzenie zasiedzenia
• dotyczące służebności
• zapłatę
• dotyczące zawierania, realizacji i wypowiadania umów
• odszkodowawcze

• prawa pracy i ubezpieczeń społecznych:
• sprawy o przywrócenie do pracy
• odszkodowania z tytułu wadliwego rozwiązania stosunku pracy