Cykl szkoleń pt.: ” Kształtowanie kompetencji radcy prawnego: nowoczesne wyzwania i narzędzia”.
Krajowa Izba Radców Prawnych zaprasza na kontynuację nowego cyklu szkoleń pt.: „Kształtowanie kompetencji radcy prawnego: nowoczesne wyzwania i narzędzia”.
Premierowe szkolenia będą odbywać się w każdy czwartek listopada o godz. 17:00 oraz 19:00. Szkolenia te zostały starannie opracowane, aby dostarczyć uczestnikom praktycznych umiejętności, wiedzy oraz nowoczesnych narzędzi niezbędnych do efektywnego świadczenia usług prawnych.
Harmonogram szkoleń:
7 listopada 2024
17:00 – Budowanie profesjonalnego wizerunku radcy prawnego, prowadząca: r. pr. Anna Poprawa
19:00 – Zarządzanie stresem i przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu, prowadząca: Agnieszka Olejnik
14 listopada 2024
17:00 – Zarządzanie projektem prawnym w praktyce, prowadzący: r. pr. Rafał Skibicki
19:00 – Zaawansowane techniki promptingu w sztucznej inteligencji, prowadzący: r. pr. dr Paweł Kowalski
21 listopada 2024
17:00 – Savoir vivre i etyka biznesowa, prowadząca: Aleksandra Pakuła
19:00 – Przywództwo w kancelarii prawnej – jak budować efektywne zespoły, prowadząca: Agnieszka Olejnik
28 listopada 2024
17:00 – Weryfikacja sankcyjna – wzmocnienie due diligence z wykorzystaniem „białego wywiadu”, prowadzący: Robert Socha
19:00 – Zabezpieczenia IT w kancelarii, prowadzący: dr inż. Rafał Tomasz Prabucki
Szkolenia nie tylko rozwijają specjalistyczną wiedzę, ale również przygotowują radców prawnych do odpowiedzialnego i profesjonalnego funkcjonowania w dynamicznie zmieniającym się środowisku prawnym. Dzięki zdobytym umiejętnościom uczestnicy będą lepiej przystosowani do obsługi klientów oraz zarządzania wyzwaniami technologicznymi i organizacyjnymi w swojej pracy zawodowej.
Za udział w szkoleniu uczestnicy otrzymają 4 punkty zaliczane do obowiązku doskonalenia zawodowego.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Konferencja 14 – 17 listopada 2024 r.
Szanowni Państwo,
Zarząd Ogólnopolskiej Federacji Doradców Restrukturyzacyjnych i Syndyków z siedzibą w Warszawie w ramach corocznych szkoleń dla kadry specjalizującej się w tematyce prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego przygotował program jesiennej konferencji, która odbędzie się w dniach:
14 – 17 listopada 2024 r. w Hotelu Echo w Cedzynie k/Kielc na temat :
• Wybrane zagadnienia prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.
• Krajowy Rejestr Zadłużonych.
• Kodeks Postępowania Cywilnego i Kodeks Cywilny – procedury w świetle ostatnich zmian prawa w tym zakresie.
Program tej konferencji obejmie tematykę zmian w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym oraz w prawie cywilnym omawianą na wykładach plenarnych, natomiast zajęcia dotyczące Krajowego Rejestru Zadłużonych odbędą się w formie warsztatów szkoleniowych.
Zajęcia poprowadzą doświadczeni wykładowcy, sędziowie, syndycy i pracownicy sądów wydziałów gospodarczych:
Prof. dr hab. Andrzej Jakubecki, SSO Leszek Ciulkin (Sąd Okręgowy w Białymstoku), SSO Mirosław Trzaska (Sąd Okręgowy w Białymstoku), SSR Łukasz Kozakiewicz (Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, syndyk Jan Hincz Warszawa, Kierownik Sekretariatu Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego w Olsztynie.
Szkolenie organizowane przez OFDRiS ma na celu zwrócenie uwagi na wprowadzane istotne zmiany w prawie, rozwiązywanie problemów pojawiających się w trakcie prowadzonych postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych oraz wymianę doświadczeń i rozwiązań stosowanych w praktyce.
Jesienna konferencja 2024 skupiać będzie także uwagę na korzystaniu z Krajowego Rejestru Zadłużonych, w tym na praktycznych wskazówkach ułatwiających obsługę postępowań w Rejestrze. Uczestnicy na zajęciach warsztatowych pracują na własnym sprzęcie komputerowym i kontach ID w Rejestrze.
Zwracamy się z prośbą do Państwa o poinformowanie osób zrzeszonych w Tutejszej Izbie o możliwości uczestniczenia w organizowanym szkoleniu mającym na celu przekazanie wiedzy i praktycznych zastosowań w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych.
Legal English – kurs języka angielskiego ,,Trading with the UK after Brexit” dostępny już na platformie e-KIRP.
Szanowni Państwo,
na platformie e-KIRP pojawiła się nowa propozycja edukacyjna przygotowana przez Krajową Izbę Radców Prawnych, dedykowana radcom prawnym i aplikantom radcowskim – kurs Legal English poświęcony handlowi z Wielką Brytanią po Brexicie.
Kurs składa się z 10 intensywnych lekcji, każda trwająca 90 minut, które zapewnią uczestnikom kompleksowe zrozumienie zmian w brytyjskim prawie po Brexicie w tym m.in.:
- Analizę porównawczą prawa polskiego i brytyjskiego po Brexicie,
- Procedury cywilne i karne w Wielkiej Brytanii po opuszczeniu UE,
- Zagadnienia dotyczące praw autorskich i prawa handlowego,
- Praktyczne aspekty zabezpieczania umów handlowych w nowej rzeczywistości prawnej.
Zajęcia przygotował dr Stephen Terrett, ekspert i wykładowca z British Law Centre.
Kurs przybliża szereg kluczowych kwestii prawnych niezbędnych w doradztwie dla klientów prowadzących interesy z Wielką Brytanią. Daje także możliwość poszerzenia słownictwa prawniczego w języku angielskim.
Radca prawny po odbyciu każdej z lekcji otrzymuje 4 punkty szkoleniowe, a za całość kursu może uzyskać aż 40 pkt. Dla radców prawnych oraz aplikantów radcowskich został również przygotowany prestiżowy certyfikat!