Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.: „Dylematy wokół prawa do sądu”, w której OIRP Szczecin jest współorganizatorem wraz z Uniwerystetem Szczecińskim Wydział Prawa i Administracji, Zespołem badawczym „Ochrona Praw Człowieka w Polskim Systemie Prawnym”, Naczelnyn Sądem Administracyjnym oraz Stowarzyszeniem Amicus Facultatis Iuris Stetinensis. Serdecznie zapraszamy.

By 19 kwietnia 2022

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do działu w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt.: „Dylematy wokół prawa do sądu”, której jako Okręgowa Izba Radców Prawnych w Szczecinie mamy zaszczyt być współorganizatorem. Pozostałymi organizatorami są: Uniwerystet Szczeciński Wydział Prawa i Administracji, Zespół badawczy „Ochrona Praw Człowieka w Polskim Systemie Prawnym”, Naczelny Sąd Administracyjny oraz Stowarzyszenie Amicus Facultatis Iuris Stetinensis.

Konferencja odbędzie się w trybie zdalnym w dniu 28 kwietnia 2022 r. Stanowi kontynuację cyklicznego przedsięwzięcia naukowego, zainaugurowanego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w 2020 r. Głównym założeniem Konferencji jest podjęcie szerokiej debaty na temat aktualnych i kluczowych z punktu widzenia praw obywateli i funkcjonowania państwa, problemów. Celem tegorocznej edycji Konferencji jest podjęcie szerokiej debaty na temat prawa do sądu, jako jednego z kluczowych, konstytucyjnych praw człowieka.

Patronat honorowy nad Konferencja objęli: Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego, Rzecznik Praw Obywatelskich, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, Polskie Towarzystwo Prawa Konstytucyjnego oraz czasopismo „Przegląd Prawa Konstytucyjnego”.

Podczas tegorocznej edycji Konferencji rozważania zamierzamy skoncentrować na poszczególnych elementach prawa do sądu, w szczególności na:

1) prawie dostępu do sądu;

2) prawie do odpowiedniego ukształtowania procedury sądowej;

3) prawie do sprawiedliwego wyroku sądowego;

4) zagadnieniu egzekwowania orzeczeń sądowych;

5) prawie do odpowiedniego ukształtowania ustroju i organizacji organów rozpoznających sprawy.

Szczegóły Konferencji znajdują się w załączonym pliku:

Dylematy wokół prawa do sądu – program konferencji

Jednocześnie, w konsekwencji pozostawania przez nasz samorząd współorganizatorem Konferencji, udział w niej przez radców prawnych zrzeszonych w naszej Izbie wiąże się z uzyskaniem 5 punktów szkoleniowych.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem:

Na zgłoszenia udziału biernego oczekujemy do 26 kwietnia 2022 r.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2007280656145705