Mateusz Wagemann

Mateusz Wagemann - radca prawny - prowadzi praktykę prawniczą od 2013 r.
Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunkach prawo oraz politologia. Ponadto absolwent podyplomowych studiów pomocy publicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Posiada doświadczenie w pracy w administracji samorządowej oraz sektorze prywatnym. Od 2013 roku prowadzi kancelarię radcowską obsługując przedsiębiorców, osoby fizyczne a także instytucje publiczne. Przez wiele lat pracował w instytucjach publicznych zajmujących się dystrybucją środków Unii Europejskiej na terenie województwa zachodniopomorskiego.
Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi w ramach przedsięwzięć służących zapewnianiu dostępu do nieodpłatnej profesjonalnej pomocy prawnej dla osób potrzebujących, jak też mających na celu poszerzanie świadomości prawnej obywateli poprzez profesjonalną edukację prawną.

Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Wagemann prowadzi obsługę prawną osób fizycznych, przedsiębiorców, instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych. Kancelaria specjalizuje się w sprawach prawa cywilnego (w tym rodzinnego i spadkowego), prawa gospodarczego, a także prawa administracyjnego. Dla podmiotów korzystających ze wsparcia środków unijnych Kancelaria prowadzi obsługę spraw związanych z pozyskiwaniem i rozliczaniem tego rodzaju środków. Doradztwo obejmuje także podstawy udzielania i uzyskiwania pomocy publicznej przez przedsiębiorców.
W ramach prowadzonej działalności Kancelaria prowadzi:
1) doradztwo prawne, w tym sporządzanie opinii prawnych
2) reprezentacja Klientów przed sądami oraz organami administracji
3) sporządzanie dokumentacji, w tym umów, kontraktów, regulaminów
4) czynności w ramach zakładania i przekształcania spółek prawa handlowego i cywilnego
5) bieżącą obsługę prawną przedsiębiorców, instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych
6) bieżące doradztwo dla osób fizycznych

Informacje dodatkowe

Kontakt z radcą prawnym Mateuszem Wagemannem możliwy jest zarówno osobiście (po wcześniejszym umówieniu) w siedzibie Kancelarii, jak też za pomocą wszelkich dostępnych komunikatorów elektronicznych i telefonicznych.

• Prawo gospodarcze i działalność gospodarcza
  • Prawo spadkowe
  • Prawo zamówień publicznych / pomoc publiczna / obsługa procesu inwestycyjnego