Konferencja pt. Szkody osobowe w teorii i praktyce sądowej i ubezpieczeniowej

By 23 października 2017

Krajowa Rada Radców Prawnych wspólnie z Klubem Poselskim Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polską Izbą Ubezpieczeń organizuje konferencję pt. Szkody osobowe w teorii i praktyce sądowej i ubezpieczeniowej, która odbędzie się w poniedziałek 27 listopada 2017 r. od godz. 10.30 w Sali Kolumnowej Sejmu RP (Warszawa, ul. Wiejska 4/6/8).

Tematyka konferencji obejmować będzie następujące zagadnienia:

1. Szkody osobowe w doktrynie i praktyce sądowej i ubezpieczeniowej:
  • ustalanie zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanego, który doznał obrażeń ciała w wypadku samochodowym,
  • ustalanie zadośćuczynienia na rzecz najbliższych w razie śmierci poszkodowanego,
  • koszty leczenia i rehabilitacji w świetle uchwały składu siedmiu sędziów SN z dnia 19 maja 2016 r.
    III CZP 63/15

Prelegent: r.pr. dr Józef Zych

1. Problemy ubezpieczeniowe związane z dochodzeniem zadośćuczynienia oraz kosztów leczenia i rehabilitacji w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz dobrowolnego ubezpieczenia OC szpitali i lekarzy.

Prelegent: Andrzej Maciążęk

Wiceprezes Zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń

1. Problemy prawne związane z dochodzeniem zadośćuczynienia przed sądami powszechnymi.
    Rola radcy prawnego.

Prelegent: r.pr. Zbigniew Tur

Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych

1. Doświadczenia Szpitala Bielańskiego w zakresie określania kosztów leczenia i rehabilitacji.

Prelegent Dorota Gałczyńska-Zych

Dyrektor Szpitala Bielańskiego

1. Czym jest rehabilitacja?

Prelegent Anna Wilmowska-Pietruszyńska

Prezes Polskiego Towarzystwa Orzecznictwa Lekarskiego

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia proszę kierować najpóźniej do 9 listopada br. do OIRP w Szczecinie na adres: szkolenia@oirp.szczecin.pl

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc decydująca będzie kolejność zgłoszeń.