Menu

Szlachetna paczka – rozliczenie

32741
Dodana przez 13 grudnia 2018

W bieżącym roku jako Izba pierwszy raz przystąpiliśmy do “Szlachetnej paczki”. Inicjatywa zakończyła się powodzeniem, więc teraz czas na obiecane rozliczenie. Zebraliśmy 4.468 zł, na które złożyło się  45 wpłat (postanowiliśmy nie ujawniać listy darczyńców). Z tej kwoty zakupiliśmy wózek dziecięcy (1.499 zł), lodówkę (878,90 zł), łóżko dwupoziomowe (668 zł), rowerek biegowy (129,99 zł), wykładzinę pcv (119,88 zł), materiały do pakowania prezentów (31,86 zł).  W sumie wydatowaliśmy kwotę 3.327,63 zł. W związku z tym, że pieniądze były zbierane konkretnie na pomoc w ramach “Szlachetnej paczki”, a tegoroczna jej edycja już się zakończyła postanowiliśmy pozostałą sumę 1.140,37 zł przekazać na realizowany przez organizatora “Szlachetnej paczki” projekt “Akademia przyszłości”, którego celem jest poprawa szans edukacyjnych dzieci z rodzin wykluczonych.

Oczywiście oprócz środków pieniężnych dzięki Wam zebraliśmy całe mnóstwo ubrań, żywności, zabawek i innych rzeczy, o które prosiła wybrana przez nas rodzina. Dzięki Waszej hojności udało nam się zaspokoić wszystkie potrzeby rodziny, które były objęte projektem “Szlachetnej paczki”.

Tym, którzy wsparli naszą akcję. Szczególnie dziękujemy mecenas Ewie Jędrzejewskiej, która  poświęciła tej inicjatywie mnóstwo prywatnego czasu sprawiając, że zakończyła się ona pełnym sukcesem.  Za rok, pełni doświadczeń, z pewności tę inicjatywę powtórzymy licząc na jeszcze liczniejszy udział członków naszego samorządu. Pamiętajcie warto pomagać, bo dobro wraca.