Menu

Wieczór poezji, tańca i śpiewu w ORA

34352
By 3 kwietnia 2019

Komisja Integracji Środowiskowej Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie uprzejmie informuje, że w czwartek – tj. w dniu 4 kwietnia 2019 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Szczecińskiej Izby Adwokackiej, Plac Batorego 3 odbędzie się Wieczór Poezji, Tańca i Śpiewu promujący wiersze Małgorzaty Hrycaj zawarte w książce „Aponia w ogrodzie”. Poetka to Szczecinianka, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Logopeda. Sercem góralka, każdą wolną chwilę spędza w Kościelisku. Kocha poezję, taniec i wędrówki po górach. Laureatka licznych konkursów literackich.

Małgorzata Hrycaj jest autorką tomów poetyckich: Pod baldachimem krwawnika (2016), Aponia w ogrodzie (2018). Publikowała swoje wiersze w czasopismach, m.in.: „Poezja dzisiaj”, „LiryDram”, „Gazeta Kulturalna”, w antologiach: „Łódź tkanina z wadami”(2015), „Złotopotockie impresje”(2017), „Antologia poetów polskich” (2017), „Przepływający świat słowa”(2017), „Pętla”(2017),„Almanach Wierszy Krakowskich”(2018), „Metafora współczesności”(2018), „Poezja po zmroku” oraz w e-magazynach: „Minotauryda”, „Na stronie”, „Przemyska Loża Artystyczna”.

Redaktorka Magazynu Kulturalnego Horyzont. Kandydatka do szczecińskiego oddziału ZLP (2017). Należy do Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza, jest honorowym członkiem Janowskiego Klubu Literackiego.

Rozmowę z Małgorzatą będzie prowadziła Róża Czerniawska – Karcz –  poetka, eseistka, publicystka, redaktorka serii Akcent, animatorka kultury. Szczecinianka. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.35 lat pracy w zawodzie nauczyciela. Od 2001 roku w szczecińskim oddziale ZLP, w latach 2011 – 2015 prezes oddziału. Autorka 10 tomów oraz dwóch arkuszy poetyckich. Prowadząca czwartkowe Wieczory Literacko w Pałacu Młodzieży w Szczecinie.

W programie będą również:

– tańce grupy tańca etnicznego pod kierownictwem Justyny Kozłowskiej,  tancerki i choreografa, instruktorki z wieloletnim doświadczeniem, której pasją jest taniec afrykański, orientalny oraz hawajskie hula. W skład grypy wchodzą:  Anna Łoś, Agata Derejczyk, Katarzyna Krupczyńska, Małgorzata Klimaszewska, Renata Brzozowska, Monika Niesyn oraz Małgorzata Hrycaj, które wraz z Justyną Kozłowską zatańczą na spotkaniu.

– piosenki w wykonaniu Anety Hryckiewicz;

– pokaz etiudy poetyckiej „Taniec wiosny”;

– poezja śpiewana.

Serdecznie zapraszamy Koleżanki i Kolegów Radców Prawnych do udziału w spotkaniu.

W imieniu Komisji Integracji Środowiskowej

adw. Hanna Łyczywek-Falkowska