Pierwsze spotkanie mediatorów Ośrodka Mediacji przy OIRP w Szczecinie w 2024 r.

By 25 stycznia 2024

9 stycznia miało miejsce pierwsze w tym roku spotkanie mediatorów Ośrodka Mediacji przy OIRP w Szczecinie. Było ono okazją nie tylko do złożenia sobie życzeń Noworocznych ale również do podsumowania dotychczasowej działalności i inicjatyw realizowanych przez Ośrodek oraz zastanowienia się nad planami na kolejny rok. A w planach przewidujemy m.in. szkolenie dla członków Izby w ramach „śród radcowskich” dotyczące problemów związanych z konstruowaniem ugód mediacyjnych oraz współpracy pełnomocnika z klientem w postępowaniu mediacyjnym; włączanie się w inicjatywy społeczne przybliżające polubowne metody rozstrzygania sporów; nawiązywanie kontaktów z samorządami zawodowymi.. O wszystkich inicjatywach będziecie Państwo informowani na bieżąco na profilu FaceBook oraz w wiadomościach izbowych zamieszczanych w zakładce „Aktualności”.

Z racji, że mediacja to również umiejętność dyskusji szczerze zachęcamy Państwa do obserwowania już w najbliższy piątek 26 stycznia transmisji on-line z organizowanej przez WPiA US debaty – „Areopag o przyszłości demokratycznego państwa prawnego – odbudowa i odpowiedzialność czy koniec epoki prawa?”. W tegorocznej edycji tego wydarzenia wezmą udział prof. dr hab. Ewa Łętowska, dr hab. Hanna Suchocka, prof. UAM, prof. dr hab. Włodzimierz Wróbel, prod. dr hab. Andrzej Rychard, dr hab. Krystian Markiewicz, prof. UŚ. Więcej szczegółów dostępne pod adresem https://facebook.com/events/s/areopag-o-przysz%C5%82osci-demokrat/1407602003520084/

Anna Mazurek-Różynek
Piotr Puchalski