Skip to main content
search
0

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W AKCJI „Niebieski Parasol. Prawo cywilne bez tajemnic”

150
By 1 maja 2011

WSZYSCY RADCOWIE PRAWNI OIRP SZCZECIN

W związku z zaplanowaną w dniach 9 – 15 maja 2011 r. kolejną edycją akcji samorządu radców prawnych „Niebieski Parasol. Prawo cywilne bez tajemnic” Rada OIRP w Szczecinie zwraca się z zaproszeniem do wszystkich Radców Prawnych do wzięcia aktywnego udziału w tym wydarzeniu.

Zapraszamy wszystkich chętnych radców do zgłaszania się do udzielania porad prawnych w zarówno siedzibie OIRP w Szczecinie jak i w miejscowościach poza Szczecinem, w których świadczycie Państwo pomoc prawną.

W Szczecinie porady będą udzielane w lokalu OIRP przy ul. Rayskiego 23 w dniach od 9 do 15 maja (od poniedziałku do piątku) 2011 r. w godzinach 11.00 – 16.30. Do dnia 4 maja 2011 r, istnieje możliwość wpisana się na listę prowadzoną przez biuro OIRP I wybrania dogodnej godziny udzielania porad prawnych. Sugerujemy zapisywanie się na 2 – 3 godzinne bloki. Chętni mogą na dłuższy czas, a nawet przez kilka dni.

Szczególną propozycję mamy dla radców prawnych wykonujących zawód poza w Szczecinem. Dla wszystkich chętnych radców prawnych spoza Szczecina mamy przygotowane specjalne plakaty informujące o akcji „Niebieski Parasol”, umożliwiające poinformowanie o miejscach udzielania porad prawnych, nie wyłączając siedzib własnych kancelarii lub biur tych radców prawnych. Świadczenie porad w ramach akcji jest również formą dozwolonej promocji zawodu i samych radców prawnych. Tym bardziej zachęcamy wszystkich zainteresowanych z terenu działania szczecińskiej Izby do zapisywania się do udzielania porad prawnych. Radców Prawnych spoza Szczecina zapraszamy do zgłaszania się najpóźniej w terminie do dnia 30 kwietnia 2011 r., tak aby móc poinformować wszystkich udzielających porad a także rozesłać chętnym materiały informacyjne.

Do asystowania przy udzielaniu porad prawnych zachęcać będziemy również aplikantów. Jesteśmy przekonani, że będzie to dobra forma współpracy wszystkich członków samorządu radcowskiego, tych przygotowujących się do zawodu i tych z wieloletnim stażem.

OIRP w Szczecinie, podejmuje się również promocji akcji w lokalnych mediach. Oczywiście główne zadanie w tej kwestii przypada Krajowej Izbie Radców Prawnych. Patronem medialnym jest „Rzeczpospolita” oraz TVN.

Dla osób, które dotychczas nie brały udziału w akcji, uprzejmie informujemy, ze celem przedsięwzięcia jest udzielanie bezpłatnych porad prawnych. Z bezpłatnych porad prawnych mogą skorzystać wszyscy potrzebujący, chcący uzyskać odpowiedź na pytania z prawa cywilnego. W szczególności radcowie prawni świadczący pomoc prawą winni być przygotowani do udzielania porad prawnych w zakresie prawa pracy, prawa rodzinnego, prawa spadkowego.

Z dotychczasowej praktyki wynika, że najczęściej stawianymi pytaniami radom prawnym są pytania:

  • jak się obronić przed nieuczciwym pracodawcą?
  • jak bronić praw swojego dziecka?
  • jak przyjąć lub odmówić przyjęcia spadku?
  • jak skutecznie walczyć o swoje prawa w sądzie?

Działalność pro publico bono zawsze była dla środowiska radców prawnych niezwykle ważną formą aktywności. Dowodem tego są prowadzone przez KKRP akcje: Niebieski Parasol, Niebieski Parasol dla Biznesu, Kryształowe Serce Radcy Prawnego czy wreszcie współpraca z Ministerstwem Sprawiedliwości podczas Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Powodzenie akcji „Niebieski Parasol”, z której skorzystało – w ciągu dwóch edycji – ponad 6 tysięcy osób przekonuje, iż ta forma aktywności naszego samorządu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i jest odpowiedzią na potrzeby polskiego społeczeństwa i wymaga kontynuacji.

Patronat nad akcją objął Pan Krzysztof Kwiatkowski, Minister Sprawiedliwości.

Na zakończenie raz jeszcze przypominamy:

Porad prawnych udzielamy:
W siedzibie OIRP w Szczecinie przy ul. Rayskiego 23/3
w dniach 9 – 15 maja 2011 r. w godzinach od 11.00 do 16.30.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 4 maja 2011 r.

Poza siedzibą w Szczecinie w dniach pomiędzy 9 – 15 maja 2011 r. w godzinach ustalonych dowolnie przez świadczącego porady prawne

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 30 kwietnia 2011 r.

Serdecznie zapraszamy do działania!

Rada OIRP Szczecin

Close Menu