Zaproszenie do udziału w projekcie Lekcji prawa w szkołach

By 28 sierpnia 2017

Serdecznie zapraszam Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich do udziału w projekcie Lekcje prawa w szkołach. Projekt jest od lat prowadzony przez naszą Izbę.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu od października do maja w szkołach średnich – a więc w obecnej edycji od października 2017 do maja 2018. W miesiącu czerwcu 2018 młodzież otrzyma certyfikaty. W poprzednich latach zajęcia odbywały się co do zasady w szkołach szczecińskich – rok temu projekt rozszerzono o szkoły w Policach i Gryfinie. Jednak zachęcam także radców prawnych i aplikantów z innych miast do udziału w projekcie.

W zgłoszeniu do projektu należy podać swój adres mailowy oraz telefon kontaktowy. Zgłoszenia należy dokonać drogą mailową na adres katarzynasolarska.wp.pl. Na zgłoszenia czekam do dnia 07 września 2017 roku.

W zgłoszeniu do projektu, można wskazać preferowaną szkołę lub jej lokalizację (miasto) – w przypadku braku takiego wskazania zostanie podjęta decyzja losowa.

Po 07 września 2017 zostaną rozesłane zaproszenia do poszczególnych szkół – w zależności od ilości osób chętnych do udziału w projekcie. Na oficjalną odpowiedź ze szkół będzie termin do dnia 25 września 2017 r. Odpowiadając na zaproszenie każda ze szkół zobowiązana będzie wskazać osobę/osoby (wychowawcę/nauczyciela danej klasy), z którą radca prawny/aplikant będzie się bezpośrednio kontaktował w celu ustalenia terminów poszczególnych zajęć i innych szczegółów.

Jak tylko otrzymam odpowiedzi na zaproszenia i będę dokładnie znała ilość szkół i klas, które zgłosiły swój akces do projektu prześlę Państwu propozycję przyporządkowania poszczególnych osób do konkretnej szkoły/klasy w szkole oraz kontakt do danego nauczyciela/wychowawcy. W propozycji postaram się uwzględnić wszystkie zgłoszone przez Państwa preferencje związane z wyborem konkretnej szkoły, w której mają być prowadzone zajęcia. W założeniu, każdy radca/aplikant powinien poprowadzić lekcję raz w miesiącu (w sumie 8 lekcji). Oczywiście jest to pewne minimum, które w porozumieniu z wychowawcą klasy/nauczycielem można swobodnie podwyższać). Może się też zdarzyć tak, że daną klasę będzie prowadzić dwóch radców/aplikantów i wtedy klasa będzie mogła skorzystać z większej ilości zajęć.

Dokładne terminy i godziny prowadzenia zajęć ustalane będą indywidualnie między danym prowadzącym radcą/aplikantem i wychowawcą klasy/nauczycielem. Zakres tematyczny każdej lekcji ustala prowadzący lekcje radca prawny/aplikant. Nie ma jakichkolwiek wymogów ani ograniczeń co do formy prowadzenia zajęć (wykład, prezentacja, dyskusja, omawianie kazusów, etc.). Jedynym ograniczeniem mogą być tu warunki techniczne, bo na przykład szkoła może nie dysponować w danej chwili rzutnikiem. Tego typu szczegóły prowadzący będzie jednak każdorazowo i indywidualnie uzgadniał z nauczycielem/wychowawcą.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę o kontakt (790200308)

Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów w pracy z młodzieżą.

Katarzyna Borzęcka
Koordynator Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie do realizacji projektu „Lekcje prawa w szkołach”