Inauguracja autorskiego programu pn. „Lekcje Prawa w Szkołach Średnich”

By 14 października 2013,

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie serdecznie zaprasza Koleżanki i Kolegów Radców i Aplikantów na uroczystą inaugurację autorskiego programu pn. „Lekcje Prawa w Szkołach Średnich”, która odbędzie się dniu 15 października 2013r. o godz. 10.00 w Sali Ks. Bogusława na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Powyższy program Okręgowa Izba Radców Prawnych w Szczecinie realizuje począwszy od 1 lutego 2012r. Początkowo w programie uczestniczyły: Liceum Ogólnokształcące nr I w Szczecinie, Liceum Ogólnokształcące nr VI oraz Liceum Ogólnokształcące nr XIII w Szczecinie. Z uwagi na szerokie zainteresowanie ww. programem, swój akces zgłosiło kolejne Liceum Ogólnokształcące nr IV w Szczecinie. Idea, dla której podjęliśmy ten projekt, to szerzenie świadomości oraz kształcenie kultury prawnej wśród młodzieży.

W powyższej uroczystości uczestniczyć będą uczniowie LO nr I, IV, VI i XIII w Szczecinie wraz z Dyrekcją, przedstawiciele szczecińskiego środowiska sędziowskiego oraz Rady OIRP w Szczecinie. Dodatkowo podczas inauguracji będzie miało miejsce oficjalne rozpoczęcie ogólnopolskiej akcji pn. „Z Radcą Prawnym Bezpieczniej”, której patronuje Krajowa Izba Radców Prawnych.

Jednocześnie zachęcamy Koleżanki i Kolegów Radców i Aplikantów o zgłaszanie się do uczestniczenia w realizacji tego projektu i prowadzenia lekcji prawa.

Dziekan OIRP
Alicja Kujawa