Skip to main content
search
0

Kasy fiskalne w kancelariach radców

7590

Szanowni Państwo,

Biuro Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie przypomina, że z dniem 1 stycznia 2015 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących z dnia 4 listopada 2014 r. (Dz.U. z 2014 r. poz. 1544).

Zgodnie z §4 pkt.2 lit g rozporządzenia świadczenie usług prawniczych nie podlega już zwolnieniu z obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących. Zgodnie z §8 pkt 2 rozporządzenia od 1 marca 2015 roku radców prawnych przestaje obowiązywać zwolnienie z posiadania kasy fiskalnej niezależnie od wartości obrotu na rzecz osób fizycznych w związku z czym powstaje obowiązek posiadania urządzenia rejestrującego.

Poniżej znajdą Państwo ofertę jednego z dystrybutorów kas fiskalnych dedykowaną dla radców prawnych szczecińskiej izby, z której mogą Państwo skorzystać.

Kasy – OIRP Szczecin

Poniżej przedstawiamy informację Komisji ds. Wykonywania Zawodu w Warszawie w przedmiocie dokumentowania przychodów, uzyskiwanych przez radców prawnych z tytułu wykonywania czynności pełnomocników  z urzędu przed sądami, przy użyciu kas fiskalnych.

Stanowisko KIRP w sprawie pelnomocnictw

r.pr. Adam Jędrzejewski
Kierownik Biura OIRP w Szczecinie

Close Menu