Konferencja pt. „Pracodawca i pracownik w Unii Europejskiej. Wyzwania i szanse. Profesjonalizm i sukces prawnika w nowoczesnym świecie.”

W dniu 6 czerwca 2014r. w Krakowie odbyła międzynarodowa konferencja pt. „Pracodawca i pracownik w Unii Europejskiej. Wyzwania i szanse. Profesjonalizm i sukces prawnika w nowoczesnym świecie”.

Organizatorem piątej już konferencji szkoleniowej była Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie oraz Europejskie Stowarzyszenie Prawników. Gospodarzem konferencji była Dziekan Rady OIRP w Krakowie r.pr. Danuta Koszyk-Ciałowicz, z kolei Europejskie Stowarzyszenie Prawników reprezentował Prezydent Monique Stengel. Ze strony OIRP w Szczecinie w konferencji uczestniczył r.pr. Paweł Szcześniewski, który jednocześnie występował z ramienia AEA-EAL.

Wykładowcami na konferencji byli adwokaci oraz radcowie prawni będący również pracownikami Uniwersytetu Jagiellońskiego. W tym roku temat konferencji skupiał się wokół praktycznych zagadnień z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, związanych ze zwiększającą się mobilnością pracowników w UE oraz powiększającą się ekspansją pracodawców, która coraz częściej przekracza granice Państw członkowskich oraz warsztatów dotyczących zarządzania kancelarią prawną oraz budowania klienteli prawnika.