Skip to main content
search
0

Triumf drużyny piłkarskiej OIRP Szczecin w XV Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Słubicach

8866
By 22 września 2015,

autor: r. pr. Albert Kuźmiński

Sukcesem zakończył się udział reprezentacji piłkarskiej OIRP Szczecin w organizowanym w dniu 19 września 2015 r. XV Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Słubicach. Nasza drużyna zajęła I miejsce w rozgrywkach, pozostawiając w pokonanym polu 9 innych zespołów, wywodzących się z Polski oraz Niemiec.

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej ma swoją długoletnią tradycję i organizowany jest co roku na przemian w Słubicach oraz Frankfurcie nad Odrą. Sportowej rywalizacji towarzyszy integracja polskich i niemieckich środowisk prawniczych, polegająca także na wspólnej imprezie okolicznościowej, już po zakończeniu boiskowych zmagań.

W tegorocznym turnieju dziesięć zgłoszonych drużyn podzielonych zostało na dwie pięciozespołowe grupy, w których każdy zespół rozgrywał z pozostałymi po jednym meczu. Drużyna OIRP Szczecin wygrała wszystkie 4 mecze grupowe, nie tracąc ani jednej bramki, strzelając ich natomiast 7. Wyższość naszej reprezentacji uznać musiały ekipy wywodzące się z Zielonej Góry, Frankfurtu nad Odrą oraz Brandenburgii. Ten wynik pozwolił naszej drużynie awansować do półfinału z pierwszego miejsca w grupie gdzie kolejnym rywalem była drużyna Prokuratorów z Zielonej Góry. Pomimo dość wyraźnej przewagi zespołu ze Szczecina, mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym i o awansie do finału decydować musiały rzuty karne. W „jedenastkach” lepsza okazała się OIRP Szczecin, choć do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było aż 9 serii strzałów.

W wielkim finale turnieju OIRP Szczecin spotkała się z drużyną Adwokatów z Zielonej Góry. Mecz był bardzo wyrównany i dramatyczny. Jeszcze 15 sekund przed końcem meczu to reprezentacja „zielonych” prowadziła 1-0. Wówczas jednak do wyrównania doprowadził r. pr. Kamil Gródecki i o końcowym triumfie zdecydować miały ponownie rzuty karne. Tutaj raz jeszcze prawnicy ze Szczecina wykazali się niezbędnym opanowaniem i rozstrzygnęli losy rywalizacji na swoją korzyść.

Za zwycięstwo w turnieju drużyna OIRP Szczecin otrzymała dwa okazałe puchary, z czego jeden na stałe, natomiast drugi na rok czasu- albowiem ma on charakter „przechodni” i wręczany jest najlepszej drużynie danej edycji turnieju na czas do dnia rozpoczęcia następnej.  Oba trofea już w najbliższych dniach zasilą gablotę w siedzibie OIRP przy ul. Rayskiego, a wszyscy członkowie naszej reprezentacji zgodnie zapowiadają, iż puchar „przechodni” zostanie z nami już na stałe.

Warto podkreślić także, iż najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany r. pr. Michał Pomianowski, który bronił dostępu do bramki OIRP Szczecin. Michał z pewnością zasłużył na przedmiotową nagrodę, chociażby ze względu na fakt, iż przez 6 meczów turnieju puścił zaledwie jedną bramkę, i to dopiero w finale, w którym dodatkowo (w serii rzutów karnych) obronił aż 3 strzały przeciwników. Poza nim, zwycięską drużynę OIRP Szczecin tworzyli: Radosław Jagodziński, Krystian Makowski, Kamil Gródecki, Łukasz Soswa, Radosław Makowski, Artur Tobolewski, Rafał Janicki oraz Albert Kuźmiński.

Za rok o tej porze reprezentacja OIRP Szczecin bronić będzie tytułu najlepszej drużyny w kolejnej, szesnastej już edycji turnieju, która tym razem odbędzie się po niemieckiej stronie granicy, we Frankfurcie nad Odrą.

Przed meczem

Po meczu

Puchary

r. pr. Albert Kuźmiński

Close Menu