Skip to main content
search
0

XIII Święto Prawników

11265
Szanowni Państwo,
W imieniu Stowarzyszenia Ars Legis im. Św. Ivo Helory patrona prawników serdecznie zapraszamy na XIII Święto Prawników, które odbędzie się 19 maja br. w Krakowie.
Centralnym punktem tegorocznych obchodów będzie seminarium naukowe pt. „Jaki Trybunał?”, którego celem jest dokonanie rzetelnej, prawnej i apolitycznej analizy trwającego sporu wokół TK w kontekście funkcji, jaką w krajach europejskich pełni trybunał konstytucyjny.
Intencją organizatorów jest stworzenie przestrzeni dla merytorycznej analizy problemu, wolnej od emocji politycznych. Organizatorzy – stowarzyszenie Ars Legis oraz Instytut Allerhanda – pragną, aby podczas seminarium zjednoczone ponad podziałami politycznymi środowisko prawnicze wypracowało merytoryczne stanowisko, które wpłynie na działania polityków zmierzające do rozwiązania kryzysu wokół polskiego TK. Organizatorzy mają nadzieję, że merytoryczna dyskusja nad problemami TK w oderwaniu od emocji politycznych jest wciąż możliwa.
W dyskusji udział wezmą:
  • prof. dr hab. Mirosław Granat – sędzia TK w stanie spoczynku
  • prof. dr hab. Andrzej Dziadzio (UJ)
  • dr Arkadiusz Radwan – Instytut Allerhanda (prezes)
  • dr Jacek Sokołowski – Instytut Allerhanda
Seminarium „Jaki Trybunał?” rozpocznie się o godz. 17.00 w Auli Jagiellońskiej Collegium Maius UJ przy ul. Jagiellońskiej 5 w Krakowie. Do udziału w seminarium zaproszamy wszystkich prawników, zarówno praktyków jak i teoretyków. Liczymy na Państwa obecność i udział w dyskusji.
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, osoby pragnące uczestniczyć w seminarium proszone są o zgłaszanie chęci uczestnictwa, wysyłając e-mail na adres: sp2016@arslegis.org.pl
Dodatkowo informujemy, że seminarium będzie transmitowane na żywo w internecie. Obejrzeć je będzie można na naszym kanale YouTube:
Film będzie również zamieszczony na naszej stronie na portalu Facebook: www.facebook.com/events/1192530470757346/
Po seminarium zapraszamy Państwa do uczestnictwa w będącej tradycją  dorocznego Święta Prawników, uroczystej procesji w togach z dziedzińca Collegium Maius UJ, w trakcie której prawnicy przeniosą obraz i relikwie swojego patrona – św. Ivo Helory – do pobliskiej kolegiaty akademickiej św. Anny, gdzie o 19.30 zostanie odprawiona Msza Święta o światło Ducha Św. dla polityków i prawników.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

Close Menu