Skip to main content
search
0

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Konstytucyjnym 17-23 października

12491

Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy zaprasza radców prawnych i aplikantów radcowskich do udziału w kolejnej edycji Tygodnia Konstytucyjnego, która odbędzie się w dniach 17-23 października 2016 roku. Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. Nadzór merytoryczny nad wydarzeniem objęła Prof. Ewa Łętowska.

W pierwszej edycji Tygodnia Konstytucyjnego, która odbyła się w dniach 28 maja – 4 czerwca 2016 roku wzięło udział 215 szkół i 270 prawników w całej Polsce. W lekcjach dotyczących Konstytucji uczestniczyło 12 800 uczniów.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Organizatorom zależy na tym, aby w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego promowane będzie wśród młodych ludzi świadome obywatelstwo i motywacja do większego zainteresowania sprawami publicznymi.

Prawnicy, którzy wezmą udział w akcji, będą pracowali w oparciu o przygotowany scenariusz zajęć. Pakiet dla prawnika będzie składał się z zagadnień merytorycznych oraz metodyki pracy.

Termin zgłoszeń upływa dnia 4 października 2016 roku. Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod adresem:

bit.ly/2ci6up7, a także na stronie:

www.stowarzyszenieholda.pl w zakładce „projekty”. Dodatkowe pytania można kierować bezpośrednio do adw. Sylwii Gregorczyk-Abram na adres mailowy:

stowarzyszenie@stowarzyszenieholda.pl

Pismo od Stowarzyszenia im. prof. Hołdy do mecenasów
R. pr. D. Salajewski – Pismo od Stowarzyszenia im. prof. Hołdy

Close Menu