Zaproszenie na konferencję „Odcienie sprawiedliwości – społeczeństwo, polityka, prawo”

Szanowni Państwo,

Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego serdecznie zaprasza na konferencję „Odcienie sprawiedliwości – społeczeństwo, polityka, prawo” z udziałem prof. dra hab. Stanisława Biernata – Wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego, która odbędzie się w dniu 26 maja 2014 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Program konferencji:

godz. 10.00-11.30 sala 222 (budynek Wydziału Prawa i Administracji US przy ul. Narutowicza 17a)

wykład otwarty prof. dra hab. Stanisława Biernata

Orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego w sprawach związanych z członkostwem Polski w Unii Europejskiej

godz. 12.00-14.00, sala 222 (budynek Wydziału Prawa i Administracji US przy ul. Narutowicza 17a)

panel dyskusyjny:

Zawody prawnicze – w kierunku liberalizacji,
czy reglamentacji?

Co służyłoby społeczeństwu, a co osobom wykonującym zawody prawnicze?

W panelu dyskusyjnym wezmą udział:

Prof. dr hab. Stanisław Biernat – Wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego;

Prof. dr hab. Andrzej Bałaban – Kierownik Katedry Prawa Konstytucyjnego i Integracji Europejskiej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego,

Dr hab. prof. US Jerzy Ciapała – pracownik Katedry Prawa Konstytucyjnego i Integracji Europejskiej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zaproszenie na konferencję