Menu

Zgłoszenia- kurs HELP Rady Europy nt. europejskich standardów w sprawach dotyczących prawa pracy

By |

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że do wtorku 23.04.2019 r. do godz. 12.00 przyjmowane są zgłoszenia do udziału w kursie HELP Rady Europy nt. europejskich standardów w sprawach dotyczących prawa pracy. Kurs ma charakter online (od maja do sierpnia br.), a zapoczątkuje go spotkanie wstępne w dniach 6-7 maja br. w Warszawie (Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, ul. Długa 23/25, Warszawa). Koszty kursu pokrywa Rada Europy (w tym koszt podróży i noclegu w Warszawie – zgodnie z zasadami programu). Obowiązuje limit 15 miejsc dla radców prawnych.

Szczegóły wraz z informacją dotyczącą zapisów przekazuję w załączeniu, ogłoszenie dostępne jest także na stronie internetowej KIRP pod linkiem:

otwarta_rejestracja_na_kurs_help

Maria Napiontek

Specjalista/oficer informacyjny
Komisja Zagraniczna
Komisja Praw Człowieka

Ogłoszenie. Kurs HELP prawo pracy

IX Spotkanie Integracyjne “Mazury Cud Natury”

By |

Koleżanki i Koledzy,
Uprzejmie informujemy że, Komisja Integracji KRRP organizuje “IX Spotkanie Integracyjne MAZURY – CUD NATURY “, które odbędą się w dniach 13.06.-16.06.2019 r. w Mikołajkach.
Ze względu na coraz większą atrakcyjność programową imprezy serdecznie zapraszam do uczestnictwa.

W załączeniu materiały do pobrania.

Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych
Michał Korwek

Informacja o przetwarzaniu danych

Mikołajki Karta

Mikołajki Ogłoszenie strona

Mikołajki Program

Zgoda na przetwarzanie danych i wykorzystanie wizerunku

Wyniki ankiety na temat wykonywania zawodu w formie spółek kapitałowych

By |

Dziękujemy wszystkim osobom, które zagłosowały w ankiecie na temat możliwości wykonywania zawodu radcy prawnego w formie spółek kapitałowych.

Wyniki ankiety znajdują się w załączonym pliku- większość głosujących wyraziła wolę tego, aby organu samorządu przystąpiły do prac nad możliwością wykonywania zawodu i świadczenia pomocy prawnej we wskazanej formie.

Dla przypomnienia poniżej również pytania, jakie w ankiecie padły:

1. Czy jesteś zainteresowany tym, aby organy samorządu zawodowego radców prawnych przystąpiły do prac i starań celem wprowadzeniem możliwości wykonywania zawodu radcy prawnego (art. 8 ustawy o radcach prawnych) w formie spółki kapitałowej tj. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej?

2. Czy jesteś zainteresowany tym, aby organy samorządu zawodowego radców prawnych przystąpiły do prac i starań celem wprowadzenia możliwości świadczenia pomocy prawnej (art. 6 ust. 1 ustawy o radcach prawnych) przez spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjne spełniające łącznie następujące warunki:
a) większość członków zarządu stanowią radcowie prawni, a jeżeli zarząd składa się z nie więcej niż 2 osób, to jedna z nich jest radcą prawnym,
b) większość głosów w zgromadzeniu wspólników (akcjonariuszy) oraz w organach nadzoru przysługuje radcom prawnym i adwokatom
c) w spółce akcyjnej wydawane są wyłącznie akcje imienne,
d) zbycie akcji lub udziałów albo ustanowienie na nich zastawu wymaga zezwolenia udzielonego przez zarząd spółki;
e) spółki te świadczyłyby pomoc prawną wyłącznie przez radców prawnych, adwokatów współpracujących z tymi spółkami

Wjazd szkoleniowo-integracyjny aplikantów. Nowe informacje

By |

W związku z tym, iż dotychczas na wyjazd do Łukęcina zapisało się 77 osób postanowiliśmy rozszerzyć możliwość uczestnictwa w wyjeździe również na tych aplikantów, którzy ukończyli aplikacje w grudniu 2018 r. i w ubiegłym tygodniu przystąpili do egzaminu zawodowego. Zachęcamy Was do udziału w wyjeździe, który może być doskonałym podsumowaniem okresu aplikacji i być może ostatnią okazją na spotkanie się w gronie osób, z którymi zżyliście się w ostatnich 3 latach. Szczegółowy program wyjazdu i formularz zapisów znajdziecie tutaj. Dodatkowe zapisy potrwają do 12 kwietnia. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona (ok. 33 miejsca).

Wieczór poezji, tańca i śpiewu w ORA

By |

Komisja Integracji Środowiskowej Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie uprzejmie informuje, że w czwartek – tj. w dniu 4 kwietnia 2019 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Szczecińskiej Izby Adwokackiej, Plac Batorego 3 odbędzie się Wieczór Poezji, Tańca i Śpiewu promujący wiersze Małgorzaty Hrycaj zawarte w książce „Aponia w ogrodzie”. Poetka to Szczecinianka, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Logopeda. Sercem góralka, każdą wolną chwilę spędza w Kościelisku. Kocha poezję, taniec i wędrówki po górach. Laureatka licznych konkursów literackich.

Małgorzata Hrycaj jest autorką tomów poetyckich: Pod baldachimem krwawnika (2016), Aponia w ogrodzie (2018). Publikowała swoje wiersze w czasopismach, m.in.: „Poezja dzisiaj”, „LiryDram”, „Gazeta Kulturalna”, w antologiach: „Łódź tkanina z wadami”(2015), „Złotopotockie impresje”(2017), „Antologia poetów polskich” (2017), „Przepływający świat słowa”(2017), „Pętla”(2017),„Almanach Wierszy Krakowskich”(2018), „Metafora współczesności”(2018), „Poezja po zmroku” oraz w e-magazynach: „Minotauryda”, „Na stronie”, „Przemyska Loża Artystyczna”.

Redaktorka Magazynu Kulturalnego Horyzont. Kandydatka do szczecińskiego oddziału ZLP (2017). Należy do Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza, jest honorowym członkiem Janowskiego Klubu Literackiego.

Rozmowę z Małgorzatą będzie prowadziła Róża Czerniawska – Karcz –  poetka, eseistka, publicystka, redaktorka serii Akcent, animatorka kultury. Szczecinianka. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.35 lat pracy w zawodzie nauczyciela. Od 2001 roku w szczecińskim oddziale ZLP, w latach 2011 – 2015 prezes oddziału. Autorka 10 tomów oraz dwóch arkuszy poetyckich. Prowadząca czwartkowe Wieczory Literacko w Pałacu Młodzieży w Szczecinie.

W programie będą również:

– tańce grupy tańca etnicznego pod kierownictwem Justyny Kozłowskiej,  tancerki i choreografa, instruktorki z wieloletnim doświadczeniem, której pasją jest taniec afrykański, orientalny oraz hawajskie hula. W skład grypy wchodzą:  Anna Łoś, Agata Derejczyk, Katarzyna Krupczyńska, Małgorzata Klimaszewska, Renata Brzozowska, Monika Niesyn oraz Małgorzata Hrycaj, które wraz z Justyną Kozłowską zatańczą na spotkaniu.

– piosenki w wykonaniu Anety Hryckiewicz;

– pokaz etiudy poetyckiej „Taniec wiosny”;

– poezja śpiewana.

Serdecznie zapraszamy Koleżanki i Kolegów Radców Prawnych do udziału w spotkaniu.

W imieniu Komisji Integracji Środowiskowej

adw. Hanna Łyczywek-Falkowska