Skip to main content
search
0

Poznaj sąd i mediacje

70063
By 15 marca 2024
W dniu 08.03.2024 odbyło się pilotażowe spotkanie pt. „Poznaj sąd i mediacje” współorganizowane przez Ośrodek Mediacji OIRP w Szczecinie z Sądem Rejonowym Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie dla młodzieży z dwóch szczecińskich liceów.
Spotkanie poprowadzili: SSR Marek Dalidowicz oraz mediatorki z naszego Ośrodka Mec. Anna Mazurek – Różynek oraz Mec. Anna Myśko.
W trakcie spotkania:
  1. uczennice IX Liceum Ogólnokształcące Im. Bohaterów Monte Cassino W Szczecinie przeprowadziły prezentację o molestowaniu w ramach projektu pn. „Zachowaj To Dla Siebie”.
  2. Sędzia przybliżył młodzieży zagadnienia dotyczące funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i o wybranych przestępstwach, a mediatorki możliwości i korzyści z zastosowania mediacji.
  3. licealiści zostali zapoznani i oprowadzeni po gmachu sądu.
Wydarzenie spotkało się z ogromnym entuzjazmem wszystkich uczestników. Potwierdziło też, że taka forma przekazu wiedzy o trudnych społecznie i prawnie tematach jest bardzo przystępna i wpisuje się w potrzeby młodzieży.
Jesteśmy głęboko przekonani, że to początek nowego wyzwania, które Ośrodek Mediacji będzie realizował periodycznie wespół z Sądem, a projekt „Poznaj sąd i mediacje” zainteresuje młodzież, która chciałaby zaprezentować swoje działania w takiej wyjątkowej formule.
Zapraszamy do kontaktu: mediacje@oirp.szczecin.pl oraz do korzystania z usług mediatorów naszego Ośrodka, których lista znajduje się na stronie Ośrodka Mediacji
Osoby zainteresowane projektem realizowanym przez uczennice zachęcamy do zapoznania się informacjami umieszczonymi na Instagramie z postami o przedmiotowej tematyce https://www.instagram.com/zachowajtodlasiebie/ oraz do wysłuchania reportażu Redaktor Anny Kolmer z Radio Szczecin
Close Menu