Szkolenie The Honourable Society of the Inner Temple

By 21 stycznia 2014

Propozycja zawiera przeprowadzenie praktycznego szkolenia – warsztatów z umiejętności występowania przed sądem w sprawach karnych, obejmujące między innymi elementy retoryki i argumentowania, prowadzenie sporu, prezentowanie dowodów na sali sądowej, publiczne przesłuchanie świadków i inne umiejętności niezbędne obrońcy w sądzie.

Inner Temple to stowarzyszenie o wiekowej tradycji, jedno z czterech tak zwanych Inns of Court zajmujących się nadawaniem uprawnień prawniczych w Anglii i Walii, a także kształceniem i rozwojem zawodowym prawników. Eksperci Inner Temple oferują bezpłatne prowadzenie takich praktycznych szkoleń dla polskich prawników. Pierwszym krokiem byłoby wykształcenie grupy trenerów, których rolą z kolei byłoby prowadzenie stałych szkoleń w ramach aplikacji lub kształcenia ustawicznego w Okręgowych Izbach Radców Prawnych.

Warsztaty mogłyby odbyć się w połowie tego roku w Warszawie, a ich ramowy program wyglądałby następująco:

• 1 i 2 dzień – zajęcia warsztatowe w małych grupach ( 1 ekspert pracuje z najwyżej czterema osobami)
  • 3 dzień – całodzienna symulacja rozprawy na prawdziwej sali sądowej
  • 4 i 5 dzień – szkolenie umiejętności trenerskich

Liczba miejsc jest ograniczona, w pierwszym projekcie może wziąć udział nie więcej niż 13 radców prawnych.

Warunkiem koniecznym udziału w szkoleniu jest biegła znajomość języka angielskiego.