„Zawód prawnika wczoraj a dziś” – 18 listopada 2013 r. XVII Dni Edukacji Prawniczej WPiA US w Szczecinie

By 22 listopada 2013,

W dniach 18-20 listopada 2013 r. miały miejsce XVII Dni Edukacji Prawniczej zorganizowane z ramienia Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA.

W tym celu na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie odbył się panel dyskusyjny pt. „Zawód prawnika wczoraj a dziś” z udziałem Dziekana OIRP w Szczecinie – Alicji Kujawy oraz Dziekana ORA Włodzimierza Łyczywka.

W ramach prowadzonej debaty paneliści przybliżyli przyszłym adeptom prawa genezę powstania i rozwoju samorządu zawodowego radców prawnych i adwokatów, procesu kształcenia prawników, z punktu widzenia zachodzących zmian społeczno- gospodarczych, zakresu spraw jakimi zajmują się ww. korporację i czy różnice pomiędzy nimi zanikają oraz jaki to ma wpływ na kształtowanie i wykonywaniu zawodu radcy prawnego i adwokata.

Panel był rozbudowany o liczne pytania ze strony jej uczestników, co wzbogaciło  formułę spotkania o walory praktyczne i nadało mu kształt ożywionej dyskusji na temat perspektyw dalszego rozwoju zawodu prawnika.

Galerię z tego wydarzenia mogą Państwo obejrzeć pod TYM adresem.

Anna Koziura